SON DAKİKA
25 Haziran 2022 19:34

SON HABERLER

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar, ‘meslek hayatımda hiç keşkem olmadı’ açıklamasıyla dikkat çekti!..

TelevizyonGazetesi.com / Detay-Canlandırdığı karakterlerle rol aldığı yapımlara katma değer katan usta oyuncu Erdal Özyağcılar televizyon ekranlarında en son Fox TV’nin Yasak Elma dizisinde ‘Hasan Ali Kuyucu’ karakterini canlandırdı.

Oyuncunun yeni filmi,  Tolgahan Sayışman’ın ilk yapımcılık çalışması olan Aynasız Haluk 29 Nisan’da vizyona girdi.  Usta oyuncunun Tolgahan Sayışman, Algı Eke, Sarp Bozkurt ve Öznur Serçeler ile başrolleri paylaştığı polisiye – komedi türündeki ‘Aynasız Haluk’un senaryosunu Makbule Kosif ile Gülsev Karagöz yazdı.

Sinema salonlarında hayranlarıyla buluşan Erdal Özyağcılar, konuk olduğu Habertürk HT Stüdyo’da Mehmet Çalışkan’ın sorularını yanıtladı.  Erdal Özyağcılar, kendisinin ‘duayen’ olmadığını söyledi. Usta oyuncu, “Duayen olarak Haldun Dormen’i görüyorum” dedi.

Duayen kişilerin akademik yanı olduğunu belirten Erdal Özyağcılar, “‘Duayen’ bence bu işin akademik yanını da bilen bir insandır. Adam, oyuncu olur ama belirli bir akademik unvanı olması da lazım. Bir yerde yüksek tiyatro lisanslı hoca, profesör olması lazım ya da doçent.

‘Yaşlıysan duayensin’ diye bir şey yok yani. Benim kafamdaki duayenin karşılığı; hem iyi oyuncu, hem yıllarını vermiş, hem de akademik bir yanı olacak. O duayen ben oyuncuyum. Haldun Dormen duayen işte. Çünkü tiyatro kurdu, rejiler yaptı, kitapları var, derslere de giriyor. Tamam, o duayen ama ben oyuncuyum. Benim zaten Instagram hesabımda da öyle yazıyor, oyuncuyum” diye konuştu.

Mehmet Çalışkan’ın “1966’dan 2022’ye kadar geçen zamanda yani 56 yıl içinde yaptıklarınız sizi tatmin ediyor mu? Yoksa “keşke şunları da yapsaydım” diyor musunuz?” sorusunu cevaplayan Özyağcılar şunları söyledi;

“Her işimden gayet tatmin oldum. Keşkelerim hiç olmadı. Çünkü ben biraz kadere inanan bir insanım. İşimi çok seviyorum. Eğer o olmuşsa, o olmuştur. ‘Şöyle olsaydı, böyle olsaydı’ diye eskide kalmayı sevmiyorum. Biz ileriye bakıyoruz, yeni işlere bakıyoruz, mutluyuz.”

Oyunculuk hayatının 50’nci yılının kutlanması için teklif geldiğini de söyleyen Erdal Özyağcılar, “Fatih Aksoy teklif etti, ‘Ağabey, gel sana bir 50’nci yıl kutlaması yapalım’ dedi. Kabul etmedim.” diye konuştu.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler