Ana sayfa Sosyal Medya Yakınları göçük altında kalan Uğur Aslan, Melisa Aslı Pamuk, Çağrı Çıtanak gibi ünlü isimler, seslerini böyle duyurmaya çalıştılar…

Yakınları göçük altında kalan Uğur Aslan, Melisa Aslı Pamuk, Çağrı Çıtanak gibi ünlü isimler, seslerini böyle duyurmaya çalıştılar…

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/Detay – 6 Şubat günü saat 04:17 sularında gerçekleşen ve merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan olan 7,7 büyüklüğündeki, 10 ilimizde büyük kayıplara neden oldu! Pek çok kişinin enkaz altından hala kurtarılma çalışmaları sürerken, sosyal medyadan da yakınlarına ulaşmaya çalışanlar ya da sevdikleri, akrabaları göçük altında kalanlar seferber oldu.

Uzak illerde yaşayan ve yakınlarına ulaşamayan, ancak telefonlarla aldıkları mesajlar sonrasında yetkililere bilgi ulaştırmaya çalışanlara pek çok ünlü isim de kendi sosyal medya hesaplarından yardımcı oldular ve olmaya devam ediyorlar. Ünlü isimlerin, herkes gibi tek yürek olarak kimi zaman fiili olarak yardım toplanması ya da sosyal medyadan verdikleri desteklerle deprem bölgesinde sağ kalanlara, göçük altında olanlara yardım götürülmesi için adres verdikleri, yer ve konum belirttikleri mesajları da dikkat çekti.

Bu arada bazı ünlü isimlerin bizzat kendi yakınlarından haber alamadıkları veya göçük altında olduğunu bildikleri yakınları için de yardım ve destek istedikleri görülmekte sosyal medya hesaplarından. Bu isimler arasında Yargı dizisinin oyuncusu Uğur Aslan ile birlikte EGO dizisinde rol alan Melisa Aslı Pamuk da ailelerinden bazı kişilerin göçük altında olduğunu söyleyerek sosyal medyadan yardım ulaşması için çağrıda bulunan isimler arasındaydı.

Uğur Aslan, Hatay’da bulunan ailesine ulaşamadıklarını, abisi, ablası ve yeğenlerini artık kaybettiklerini düşündüklerini belirten bir video ile yardım istedi. Aslan, “Ailemin yarıya yakını Hatay’da göçük altında. Diğer kalanların söylediği tek şey, bize kimse yardım etmiyor neden?” sözleriyle yaşadıkları acılı süreci paylaştı.

Yargı dizisinin aynı zamanda senaristi olan eşi Sema Ergenekon da sosyal medyadan destek çağrılarında bulunarak eşinin ailesi için de ayrıca yaptığı paylaşımı sosyal medya hesabında yayınladı…

Melisa Aslı Pamuk ise depremden saatler sonra haber alamadığı Anneannesi ve teyzesi ile ilgili olarak paylaşımlar yapmaya başladı. Pamuk, “Anneannem yürüyemiyor, hasta. Teyzem ile birlikte binada mahsur kaldılar. Apartman ne durumda bilmiyoruz, bölgede yardımcı olabilecekler var mı?” diyerek destek istedi.

 

Melisa Aslı Pamuk’un Antakya’da bulunan anneannesi ve teyzesinin saatler sonra kurtarıldığı da yaptığı paylaşım ile ortaya çıktı.

Bir başka oyuncu Çağrı Çıtanak da yine yakınlarının göçük altında kaldığını çaresizlikle anlatan ve yardım isteyen oyuncular arasındaydı. Çıtanak,  Hatay Antakya, Sümerler Mahallesi’nde çocukluğunun geçtiği binanın adresini vererek Doğup büyüdüğüm apartmandır. Annem oradaydı! Bu bina en yüksek ve haliyle en çok oturanı olan binasıdır. Lütfen daha fazla insanın kurtulması için ulaşın ve yardım edin” diyerek AFAD ve AHBAP Derneği’ne seslendi.

Yine Tiyatro Sanatçısı Orhan Aydın da saatler boyunca eski eşi ve kızının Hatay Merkez’deki evlerinin çökmesiyle göçük altında olduğunu belirterek “İmdat” çığlıklarıyla sosyal medyadan yardım ve destek çağrılarını iletti. Saatlerce çaresizlik içinde pek çok mesaj atan Orhan Aydın, uzun bir süre sonra kızının annesi Elif Torun Öneren’in sağsalim kurtarıldığını, kızının da sesinin duyulduğunu, bacağının sıkıştığını ve demir kesici alet beklendiğini söyleyerek yardım istedi.

Yine Güldür Güldür Show ekibinden bir başka oyuncu Mahir İpek de Kahramanmaraş Elbistan’da olan yengesi ve iki yeğeninin göçük altında olduğunu söyleyerek destek isteyenler arasındaydı. Ekip arkadaşları Doğa Rutkay, Hasibe Eren gibi isimler de Mahir İpek’e sosyal medyadan destek vererek yardım çığlığının ulaşmasını sağlamaya çalıştılar.

Saatler sonra gelen güzel haber ile birlikte Mahir İpek, yakınlarının Sar Arama Kurtarma ekipleri tarafından sağ salim kurtarıldığı bilgisini verdi.

Sosyal medyada pek çok ünlü isim, meslektaşlarının bu çığlıklarına destek verirken aynı zamanda kendi yakınları için endişe eden ve çaresizlik içinde sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışan pek çok insana da ses olmaya çalıştılar. Yardım kampanyalarını duyurarak daha geniş kesimlerin bilgilenmesini sağlamaya da katkıda bulundular.