Ana sayfa Dizi Haberleri Yalı Çapkını dizisi, reytingde olduğu gibi sosyal medyada da rakip tanımadı!

Yalı Çapkını dizisi, reytingde olduğu gibi sosyal medyada da rakip tanımadı!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Cuma akşamları ekrana gelen Star TV’nin sevilen dizisi Yalı Çapkını’nda hikayenin son haftalarda daha da heyecanlı hale gelmesiyle hem reytinglerde hem de sosyal medyada ivme hız kazandı! Dizi, sezonun en çok reytingini alan yapım olarak zaten konuşuluyor. Ancak sosyal medyada da pek çok dizinin başaramadığını başarmakta!

Bazı dizilerin yayınlandığı günlerde, rakip dizilere karşı sosyal medyada son derece düşük oranlarda konuşulması dikkatleri çekiyor. Aldıkları reytinge ters oranda daha az konuşulan diziler arasında Camdaki Kız, Üç Kız Kardeş, Ben Bu Cihana Sığmazam, Gelsin Hayat Bildiği Gibi, Kuruluş Osman dizilerini sayabiliriz örneğin.

Yalı Çapkını dizisi, reytingde olduğu gibi sosyal medyada da rakip tanımadı! 8

Buna karşılık Tuzak gibi her üç kategoride de reytinglerde ilk 10’a dahi giremeyen bir yapımın, yayınlandığı günlerde rakip dizilerden daha çok sosyal medyada konuşuluyor olması da dikkat çeken bir örnek! Aynı şekilde geçtiğimiz aylarda ekrana veda eden iki gençlik dizisi Duy Beni ve Tozkoparan dizilerinin reytingleri de çok düşük gelmesine karşılık sosyal medyadaki konuşulma oranları çok yüksekti.

Yalı Çapkını dizisi ise reytingleriyle orantılı bir şekilde sosyal medyada da en popüler yapım olmayı başarıyor! 3 Şubat Cuma akşamı ekrana gelen diziler arasında günün en çok konuşulan yapımı olmayı başarırken, en yakın rakibine attığı fark ise aşağıda net bir şekilde görülebilir!

Yalı Çapkını dizisi, reytingde olduğu gibi sosyal medyada da rakip tanımadı! 9

Sosyal medya ölçümleme servislerinden Adba.tv tarafından ortaya konulan tabloda, Yalı Çapkını dizisinin 20. bölümü ile sosyal medyada da Kızılcık Şerbeti’ni ikiye katladığı görülmekte! Aynı zamanda tüm kategorilerde gün birincisi olan Yalı Çapkını, yayınlandığı gün 88 bin 100 iletiye konu olurken, en yakın rakibi Kızılcık Şerbeti ise 39 bin 200 iletide kalmış.

Ateş Kuşları dizisinin 13 bin 500 ileti ile 3. sırada yer aldığı akşam Sıfırıncı Gün dizisi 3 bin 100 ve Barbaros Hayreddin dizisi de bin ileti ile gündeme geldi.

Tabloya göre, Yalı Çapkını dizisi, hem reytinglerde hem de sosyal medyada rakip tanımıyor! Dizinin sosyal medyada gündeme gelme oranlarının, reytinglerdeki ile paralel bir yükseklik göstermesi de hemen her dizinin başarabildiği bir durum değil!