SON DAKİKA
19 Temmuz 2019 10:46

SON HABERLER

Yasak Elma büyük bir hatanın eşiğinde! Zeynep ve Alihan ilişkisine nasıl kıydınız?

Televizyongazetesi/Detay
Fox TV’nin Yasak Elma dizisi, dün akşam ekrana gelen bölümde Zeynep ve Alihan ayrılığı nedeniyle eleştirilerin hedefi oldu.

Onur Tuna ve Sevda Erginci’nin oynadıkları Zeynep ve Alihan çiftini birbirlerine çok yakıştıran ve ayrılmalarını istemeyen izleyiciler, sezon başından beri ikilinin sahnelerini daha çok görmek isterken, ikinci kez ayrıldılar.

Zeynep’e yine gözyaşı, yine hüzün, yine keder düştü… Alihan da bir türlü kendisini ifade edememenin azabıyla elinde yüzükle Zeynep’in kapısında gözü yaşlı kaldı!

Dizinin en çok sevilen sahneleri, Zeynep ve Alihan sahneleri pek çok izleyiciye göre.

İkilinin aşkı, yaşanan tüm tartışmaların, tuhaf ilişkilerin ötesinde çok daha masum ve duygusal ama sürekli aralarına giren insanlar, yanlış anlaşılmalar, değişik olaylar, Alihan’ın Zeynep’e yaklaşmak için duygularını anlatmak için bir türlü doğru dürüst adım atamaması, ilişkinin de sonunu getirdi.

Dizinin dün akşam yayınlanan 18. bölümünde, elinde yüzükle Zeynep’e giden Alihan, yine tutuk halleriyle izleyiciye saç baş yoldurdu.

Evlenme teklifine giderken üzerindeki kıyafetten, konuşmalarına, tavırlarına kadar eleştiri yağmuruna tutulan Alihan, yine konuşmak yerine gereksiz cümlelerle her şeyi mahvetti.

İzleyiciler ekran başında adeta delirdikleri bu sahnelere, sosyal medyadan yorum yağdırıyorlar.

Yasak Elma dizisinin en sürükleyici aşkını böyle bitirmek ya da en azından artık izleyici sıkıldığı halde yine aynı yerde bu aşkı köşeye sıkıştırmak, dizinin takipçilerinin tepkisine neden oluyor.

“Bu sahneden sonra bir daha izlemem” diyenler bile var. Zeynep ve Alihan çifti, Yasak Elma’nın sürükleyici hikayelerinin başında geliyor. Peki ikiliyi yine bu şekilde ayırmak diziye zarar vermeyecek mi? En azından izleyicilerin eleştirilerine bir bakmak gerekiyor sanki!

Bir kapının arkasında, elinde yüzüğü ve söyleyemedikleriyle dururken, diğeri kapının diğer tarafında hayal kırıklıklarıyla gözyaşları içinde kalmış!

İnsanın içini acıtan bu sahne, iki aşığın ayrılığını kabullenmek istemeyen izleyiciyi de sinirlendiriyor.

Bu durum reytingleri etkiler mi, ‘sıkıldık artık’ diyen izleyiciyi kaçırır mı bilemiyoruz ancak Yasak Elma, bu aşkı canlı tutarak izleyiciyi daha fazla ekranda tutabilecek gibi duruyor.

Çünkü sosyal medyada yapılan yorumlarda, izleyicilerin Alihan ve Zeynep’in o bölüm kaç dakika göründüğünü dahi hesap ediyor olmalarının bir anlamı olsa gerek!

İşte Alihan ve Zeynep’in, Sezen Aksu’nun şarkısı eşliğindeki ayrılık sahneleri:

İşte bu sahneye gelen tepkiler:


-Birde Sezen’imi çalmışlar bu sahnede, gülesim geliyor ya. Alihan’ın, Zeynep kapıya gittiğinde yüzüğü çıkarması saçmalığına ne demeli peki? Kız onun yüzünden ne hallere düştü, hala son kez diyip duruyor. Ay bıktık artık toparlayın şu diziyi hep benzer sahneler bunlar izlerken yeteeer diye bağırasım geliyor. Ne saçma sapan uzattınız be. Çok izleyici kaybettiniz halada kaybediyorsunuz…

-Pinti herif !!
Madem dilin dönüp teklifini edemedin hiç olmazsa yüzüğü masanın üzerine bırakta git.
Kıyamadınmı ??
Birde bakıp bakıp duruyo.. Duruyo kutusunda merak etme. Tabii fiyatlar aldı başını gidiyo sende haklısın deniz gözlü

-Şarkı çok güzel olmuş,ama sadece şarkı ,sahne olmamış .Alihan kendini anlatamadı olmadı yani,cok daha etkili olabilirdi… amatörce…

-Alihan kapıdan çıktıktan sonra, Zeynep içeri gördüğünde masanın üzerinde yüzükleri görse sonra bir hışımla yalın ayak Alihan’ın peşinden gitse zaten Alihan’da yağmurluk benzeri kıyafet var dışarda da yağmur yağsa Zeynep Alihanı koşarak yakalasa evet dese yağmur altında birbirlerine dakikalarca sarılsalar reyting kaybınızmı olurdu? Hadi sen yine bunları birleştirme hiç değilse Zeynep peşinden koşsun ama Alihan’a yetişemesin…ondan sonra bir güzel Hira ile Alihan’ı yakınlaştırıp mücadele sırasını Zeynep’e çok rahat verebilirdin..Cidden çok mu şey istiyor izleyiciler…2 saatlik dizide Alihan Zeynep sahneleri 5 dk sürmüyor…yazıklar olsun

-Kadınlar tuvaletine girip kızı orda öpen koca adam, kızın evinde cebindeki yüzüğü çıkartıp evlenme teklifi edemiyor..Hadi teklifi edemedin sarılmaktamı gelmiyor…Evlenme teklifi edecek üzerindeki kıyafete bak Alihanın yağmurluk resmen eline iki çiçek alıp, takım elbise giydirmek çok mu yüksek IQ istiyor acaba…Kaç bölüm sürecek mesela Alihan-Hira, Cem-Zeynep nispetleri? Kapıdan çıkarken yüzüğe öfkeyle bakıyordu ..nolacak şimdi Hira ile Alihan cilveleşmesi için kurgu bumu yani??

-Böyle giderse bizde Sezen Aksu’dan size vazgeçtim şarkısını soyleyecegiz
Halbuki Sezen Aksu’nun ben sende tutuklu kaldım şarkısı da var hadi bize o şarkıyı söyledin

-bu sahneden sonra bu dizi benim için bitti …felaket

-Zeynep intikamını mı aldı yani nedir bu senaristin amacı ? Bıkmadı şu çifte acı çektirmekten

-Ciğer ve kalbimin yerini santim santim hissettim,
Zehir içtim sanki
Bizede yazık, gariban seyircileriz sadece

-Alihanda madem evlilik teklifi edecektin daha iyi bir ortam hazirlayabilirdin zeynepte hayır demezdi kalkmış evine gelmissin gizliden yüzüğü çıkarıp bakion bide tehdit eder gibi kesin kararinmi dion bumu mucadelen pismanliğin

-bu Alihan ve Zeynep i istiyoruz bir ilişki içinde de çatışma olur aşk olur birlik olup etrafa meydan okuma olur illa ki ayırmanız gerekmiyor yada her iki tarafa yeni birilerini eklemek gerekmiyor

-Ayrılmasınlar çok yakışıyorlar Cem le olmaz. Aşıklar bunlar birbirine. Ve bu sahneyi Alihan da yaşadı anlamıştır. Biri kapının içinde biri dışında ağlıyo sesleri duyulmuyomu vur kapıyı aç zeynep sarılın ya birazda mutluluk olsun şu dizilerde…

-Senaryo çok basitleşdi ya yine yarin hepsi ofisde olurlar aynı şeyler alihan zeynep için bişey yapmıyo boş sahneler keyifsiz ya

İlgili Haberler