Yasak Elma dizisine taciz iddiasının verdiği zarar korkunç boyutta!

23 Eylül 2018 Pazar, 11:53
Yasak Elma dizisine taciz iddiasının verdiği zarar korkunç boyutta!
Fox TV ekranlarında 2. sezonuna başlayan Yasak Elma dizisi, taciz iddiaları arasında yaz aylarının en çok konuşulan yapımıydı.

Talat Bulut ile tacize uğradığını iddia eden kostüm asistani Özge Ş. arasındaki hukuki boyut henüz neticelenmedi. Ancak dizinin yeni sezonda izleyici kaybının çok yüksek olduğu gözler önüne serildi.

Çukur ve Söz dizilerinin Pazartesi akşamı yeni sezon ilk bölümleriyle ekrana gelmesinin ardından 700 bin kişi Yasak Elma dizisini izlemekten vazgeçti…

Milliyet Cadde yazarlarından Ali Eyüboğlu, konuyu köşesine taşıdı ve dikkat çeken detayları yazdı:

“Yasak Elma’ nın setinde yaşandığı iddia edilen ‘taciz’ olayı, hukuki açıdan nihayete ermedi. Yaz boyunca gündemden düşmeyen dizinin, yeni bölümleri ekrana geldi. ‘Yasak Elma’, ‘Çukur’ ve ‘Söz’ gibi iddialı yapımlar ekrana gelmeden yayınlandığı 10 Eylül’de, milli maçın ardından reytinglerde ikinci oldu. Bu hafta ‘Çukur’ ve ‘Söz’ün yeni bölümleriyle, sezonda ikinci bölümüyle ekrana gelen ‘Yasak Elma’, reyting sıralamasında alt sıralara düştü. 8.78’le ‘Çukur’ birinci, 7.24 reytingle ‘Söz’ ikinci, ‘Yasak Elma’ ise 4.62 reytingle beşinci oldu. Medyapım’ın FOX’a çektiği dizi, yaz tatiline girmeden, yani ‘taciz’le gündeme gelmeden önce durum neydi? Yargı, taciz iddiası konusunda son sözünü söylemedi, peki seyirci ‘Yasak Elma’ için ne dedi diye merak edip, projenin, ’sezon finali’ de dahil olmak üzere, son bir aylık reytinglerini çıkardım.

Dizinin ‘taciz’le gündeme gelmeden önce, ‘Tüm Seyirciler’ grubunda reyting ortalaması 6.30’du, eylülde yapımın reyting ortalaması 5.08’e düştü. Bu da demektir ki, ‘Yasak Elma’ya ‘taciz’le gündem oluşturması yaramadı. Yeni sezonun ilk iki hafta verilerine göre dizi, mevcut seyircisinden yaklaşık 700 bin kişiyi kaybetti.”

eda ece haberleri için

onur tuna haberleri için