SON DAKİKA
20 Mayıs 2019 05:22

SON HABERLER

Yasak Elma’nın Alihan’ı Onur Tuna’yı ne kadar tanıyorsunuz? İşte hakkında bilmedikleriniz…

Televizyongazetesi/Detay
Şimdilerde Yasak Elma dizisiyle gündemde olan ekranın mavi gözlü yakışıklı jönü Onur Tuna, diziyle birlikte hayran kitlesini de fazlasıyla çoğalttı.

Sevda Erginci’nin oynadığı Zeynep karakteri ile aşk yaşayan dizinin Alihan’ı, izleyicilerin bu aşka tutulmasıyla ön plana çıktı.

Doğal olarak Onur Tuna da son dönemin merak edilen isimlerinden birisi oldu.

Peki aslında kimdir Onur Tuna? Onun hakkında ne kadar bilginiz var?

Tuna’nın annesi bir Selanik göçmeni. Aslen Çanakkaleli ünlü oyuncu. Liseyi Bursa’da ve üniversiteyi de İzmir’de okumuş. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu.

Verdiği bir röportajda çocukken çok yaramaz olduğunu, komşuların camlarını kırdığını, sokakta ve okulda kavga ettiğini, bu yüzden de derslerden çok atıldığını anlatıyor. Yaramazlığına rağmen zeki de bir öğrenciymiş ve derslerinde de hep başarılı olmuş.

“Babam sakin, annem zırdeli polis!”

Babası ve abisi matematikçi olan Onur Tuna, onlar gibi akademisyen olmak yerine kendi yolunu çizmeyi istemiş. Bu konuda ailesinden de destek almış. Yaptığı işlerde onların görüşlerini aldığını söyleyen Onur Tuna, anne ve babasının alttan aldığını ama abisinin en çetin eleştirmeni olduğunu anlatıyor. Evdeki hallerini de Habertürk gazetesine verdiği bir röportajda şu esprili cümle ile özetliyor Onur Tuna, “Abimin misyonu bu oldu bizim hayatımızda. En son noktada bana bağıran, konuşan, uyaran kişiydi. Babam sakin, annem zırdeli polistir. Ama mutlulardır.”

Oyunculuğa nasıl başladı?

Onur Tuna’nın içine oyunculuk aşkı aslında ilk okulda düşmüş. Bir tiyatro gösterisinde İbiş’i oynadıktan sonra aklında kalmış. İleriki yaşlarda oyunculuk mesleğini seçtikten sonra Müjdat Gezen, Ayla Algan ve Craft’da eğitim alarak kendisini yetiştirmiş.

Uzun boyunu da voleybol ve basketbol oynamaya borçlu!

Ayrıca müzikle de uğraşıyor Onur Tuna. Geçtiğimiz günlerde ‘Uzay Misali’ isimli albümü yayınlanan Tuna, aynı zamanda eğitimli bir ses. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nda bir buçuk yıl eğitim almış bir isim. Ayrıca gitar çalıyor ve beste de yapıyor.

Sesinden operasyon geçirdi!

2016 yılında oynadığı Cesur Yürek dizisi öncesinde bir şanssızlık yaşamış Onur Tuna. Diziye başlamasına kısa bir süre kala, daha çok oyuncularda çok görülen bir ses hastalığı olan ‘spazmodik disfoni’ teşhisi konulmuş ve sesinden bir ameliyat geçirmiş.

“Tam bir aşk adamı o!”

Onur Tuna, her ne kadar Yasak Elma dizisinde Alihan’ın zaman zaman anlamsız tavırlarına karşılık, kendi hayatında kıskanç biri olarak tanımlıyor kendisini. Tuna, aşk ile ilgili düşüncelerini de Habertürk’teki röportajında şöyle anlatmış:

“Delidolu ve kıskancım. Ama bu “Bunu giyemezsin” tarzında değil. Bunu daha tatlı yollarla yapan biriyim. Bir kadın da bence bunu ister. Sahiplenilmek, merak edilmek… Ben de öyleyim, merak edilmek isterim yoksa neden ilişki yaşayayım ki? Birinin beni sahiplendiğini bilmek güzel. Gerçek sahiplenme varsa biraz fedakâr olman gerekiyor. Kolay değil ilişki yaşamak. O yüzden izole olman gerekiyor. İnsanlar birbirini yanlış algılıyor. Bunun ilişkiye zararı var. Aşk bir takıntıdır. Dokunduğun, birlikte uyuduğun, vakit geçirdiğin, hormonlarınla yaklaştığın birini alışkanlık haline getirirsin. Aşk başta yoğun başlar sonra dengeye oturur. O an aşkın bittiğini düşünmek büyük hata. Olay dengeye oturuyor, biten bir şey yok. Bitse zaten herkes birbirinden gider.”

ONUR TUNA BİYOGRAFİSİ:

Onur Tuna 2 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Aslen Çanakkale’lidir. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Ortaokul yıllarında lisanslı olarak voleybol ve basketbol oynamıştır. Onur Tuna ayrıca İzmir’de 4 yıl model olarak çalışmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk dersleri alan Onur Tuna, oyunculuk kariyerine 2011 yılında Hayat Devam Ediyor adlı dizi ile ilk adımını atmıştır.

Son olarak FOX TV’de yer alan Yasak Elma dizisinde Alihan Taşdemir karakterine hayat veren Onur Tuna, 1.95 metre boyunda, 87 kilo ve Yengeç burcudur.

onur tuna
Onur Tuna ekran hayatına Hayat Devam Ediyor dizisindeki Sıraç rolü ile başladı…

Onur Tuna’nın rol aldığı diziler ve filmler:

2011 – Hayat Devam Ediyor (Sıraç) (TV Dizisi)
2014 – Bi Küçük Eylül Masalı (Atıl) (Sinema Filmi)
2014 – Filinta (Filinta Mustafa) (TV Dizisi)
2016 – Cesur Yürek (Ömer) (TV Dizisi)
2018 – Yasak Elma (Alihan) (TV Dizisi)

İlgili Haberler