Ana sayfa Dizi Haberleri Yeşilçam’ın ünlü filmi Ah Nerede’nin dizisi geliyor! Başroller kim? Hangi kanalda yayınlanacak?

Yeşilçam’ın ünlü filmi Ah Nerede’nin dizisi geliyor! Başroller kim? Hangi kanalda yayınlanacak?

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Yeşilçam’ın bir dönemine damgasını vuran filmlerden olan Ah Nerede filminin dizi versiyonunun çekileceği bir süre önce gündeme gelmişti. Televizyon ekranlarında da defalarca kez yayınlanan ve her seferinde büyük bir ilgi ile izlenen film, şimdi dizi oluyor!

Çekimlerine başlanan dizi için heyecan yüksek! 1975 yılında sinemalarda gösterilen ve Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu’nu başrolde buluşturan unutulmaz film Ah Nerede’nin dizi versiyonu için nefesler tutuldu! Yapımcılığını, Suavi Doğan ve Kerem Çatay tarafından kurulan Onuncu Ev’in üstleneceği dizi için, filmin yayın hakları Orhan Aksoy ve Sadık Şendil’in varislerinden satın alındı.

Bu aşamanın ardından da hazırlıklar başladı. Gülşen Bubikoğlu’nun rolü için Demet Özdemir ile görüşüldüğü bir süre önce gündeme gelmişti. Ancak iddialar doğru çıkmadı.  Bülent İşbilen’in yönetmenliğini yaptığı dizinin kadrosu ise ortaya çıktı.

Star TV’de yayınlanacağı belli olan dizide usta oyuncular Ayşe Kökçü ve Tarık Pabuççuoğlu’nun rol alacakları bir süredir biliniyor. Ancak başrollerde oynayacak isimlerle ilgili bilgi verilmemişti.

Senaryosunu Kübra Sülün ve Meryem Demirli kaleme aldığı dizide Gülşen Bubikoğlu’nun oynadığı Zehra karakterine Nil Keser’in hayat vereceği öğrenildi. Tarık Akan’ın hayat verdiği Ferit’i kimin oynayacağı ise henüz belli değil.

blank

Dizide Ferit’in babası Hakim karakterini usta oyuncu Tarık Pabuççuoğlu oynarken Ferit’in annesi Seniha rolünü ise Ayşe Kökçü oynayacak.

Dizinin diğer oyuncuları arasında ise Derya Alabora, Mert Carim, Asena Keskinci, Berfe Sancak, Melis Özçimen, Ahsen Türkyılmaz, Batuhan Sert de bulunuyor. Ferit rolünü kimin oynayacağı henüz net değil.

İsmini  Füsun Önal’ın o dönem çok ünlü olan şarkısından alan Ah Nerede filminde  Gülşen Bubikoğlu, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Hulusi Kentmen gibi Yeşilçam’ın sevilen oyuncuları rol alıyordu.

blank

Filmin konusu ise şöyleydi:

Bursalı bir toprak ağasının İstanbul’da okuyan üç oğlu, ailelerinin bildiğinin aksine bir hayat sürmektedir. Tıp fakültesinde okuyan en büyük oğul Ferit (Tarık Akan), hemşehrisi olan bir kızla nişanlı olmasına rağmen, yakışıklılığının da getirdiği avantajla zamparalık peşinde koşarken, eczacılık fakültesinde okuyan ortanca oğul Murat (Halit Akçatepe) ise tam bir kumarbazdır. En küçük oğul, mühendislik öğrencisi olan Ömer (Cengiz Nezir) ise, dönemin siyasi olaylarının tam göbeğindedir. “Sınıfta kalmaktan başları dönmüş” olan çocukları, aileleri yakında mezun olacak diye bilmektedir. Ailelerinin çocuklarının gerçek durumlarını öğrenmesi üzerine olaylar gelişir.