Ana sayfa Sinema Yetenekli oyuncu Aslıhan Gürbüz’ün filmi İstanbul Film Festivali’nde yarışıyor!..

Yetenekli oyuncu Aslıhan Gürbüz’ün filmi İstanbul Film Festivali’nde yarışıyor!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Aslıhan Gürbüz, 2018 yılında final yapan ve çekimler sırasında rahatsızlık yaşadığı Ufak Tefek Cinayetler dizisinden sonra uzun süre setlere ara vermişti. Ünlü oyuncunun setlere verdiği ara TV8’in Kırmızı Oda dizisiyle son buldu.

2020-2021 sezonunun en başarılı yapımlarından birisi olan Kırmızı Oda’da 13 bölüm ‘Kumru’ karakterine hayat veren oyuncu, başarılı performansıyla da alkış aldı.

Yetenekli oyuncu şimdi de bir sanat filmi ile hayranlarıyla buluşuyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Gizem Kızıl’ın üstlendiği, yapımcılığını Ayşe Barım’ın, ortak yapımcılığını Gizem Kızıl, Bulut Reyhanoğlu ve Emre Oskay’ın yaptığı, Bana Karanlığını Anlat Filmi İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 41’inci İstanbul Film Festivali’nde yarışacak.

Yetenekli oyuncu Aslıhan Gürbüz'ün filmi İstanbul Film Festivali'nde yarışıyor!.. 44

Aynı zamanda Masumlar Apartmanı dizisinin senaryo ekibinde yer alan Gizem Kızıl’ın ilk uzun metraj filmi olan Bana Karanlığını Anlat, bu yıl, 8-19 Nisan tarihleri arasında 41’incisi düzenlenecek olan İKSV İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümü ve Seyfi Teoman İlk Film yarışmasında yer alacak.

Başarılı oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken filmde Aslıhan Gürbüz ile birlikte Serpil Gül, Gizem Güçlü, Yasemin Szwalowski, Selim Can Yalçın, Giray Altınok, Mehmet Yılmaz Ak, Ersin Arıcı ve Aytek Şayan rol alıyor.

Kara komedi türündeki filmin konusu şöyle; Kalp krizi sonrası vefat eden Veli Bağdatlı’nın defni öncesi gasilhaneye getirilmesiyle aile arasında gizli kalmış tüm çatışmalar su yüzüne çıkar.

Yıllardır mutsuz bir evliliğin içine hapsolan Nermin (Aslıhan Gürbüz), eşi Veli’nin (Ersin Arıcı) ölümünün ardından geçen yılların hesaplaşmasının gasilhanede yapmaya karar verir. Nermin’in Veli’yle yüzleşmesi aslında bir yandan kendi hayatıyla yüzleşmesidir…