Ana sayfa Dizi Fragmanları Alparslan dizisi yeni bölümünde gölge savaşları

Alparslan dizisi yeni bölümünde gölge savaşları

tarafından ker_def

Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in başrollerinde bir araya geldiği, yayınlandığı günden bu yana zirveden düşmeyen Alparslan Büyük Selçuklu, on üçüncü bölümüyle ekranlara geliyor. Geçen hafta Yasak Elma dizisinin iki kategoride birincilik elde etmesi ile birlikte Alparslan, uzun bir aradan sonra geriye düşmüştü. 16. bölümü 7 Mart Pazartesi günü yayınlanacak olan dizide heyecanlı anlar yaşanacak.

TRT 1’in milyonlarca izleyiciyi ekran başına toplayan, güçlü senaryosu, başarılı oyuncu kadrosu ve ihtişamlı dekoru ile izleyiciden tam not alan dizisi ‘Alparslan: Büyük Selçuklu’ 7 Mart Pazartesi günü on altıncı bölümüyle ekranlara geliyor. Alparslan: Büyük Selçuklu, Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecini seyirciyle buluşturuyor.

‘Alparslan: Büyük Selçuklu’nun 7 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak on altıncı bölümünde neler olacak? İşte detaylar: Gazne Sultanı Mevdud’un ölüm haberini alan Çağrı ve Alparslan, hızla Büst’e, Şehver ve Mesud’un canını emniyete almaya gitmişlerdi. Şehver’in soğuk ve Bozan’dan yana tavrıyla karşılaşan Çağrı ve Alparslan’ın tavrı ne olacak? Bozan’ın, Şehver’in bu sözleri tehdit ile söylediğine inanan Alparslan ablasını bu durumdan kurtarabilecek mi?

Sultan Mevdud’u öldürüp Büst’te kontrolü ele geçiren Bozan, kendi devletini mi kuracak? Karaca ağabeyi Bozan’ın gerçek yüzünü öğrendiğinde hangi tarafta yer alacak? Süleyman, Alparslan ile iş birliğini sürdürecek mi? Bozan’ın elinde oğlu Mesud ile esir kalan Şehver, kurtuluşları için ne çareler arayacak?

Vaspurakan’ın yeni valisi Dukas, ne kararlar alacak? Bu kararlar karşısında Kekavmenos ve Diyojen ne yapacak? Aksiyon ve heyecan dolu bölümüyle Alparslan: Büyük Selçuklu, 7 Mart Pazartesi TRT 1’de…