SON DAKİKA
16 Haziran 2019 08:36

SON HABERLER

Arif’i harcama sahnesiydi resmen! Kadın dizisinden Selvi Boylum Al Yazmalım’a gönderme

Televizyongazetesi/Analiz
Kadın dizisi 42. bölümde Bahar ve Arif arasında yaşanan ve ilk kez duyguların ortaya bu kadar net döküldüğü sahneye yorum yağıyor.

Dizinin başından beri Arifçiler ve Sarpçılar olarak sosyal medyada yorum yapan izleyiciler, Türk sinemasının kült filmlerinden olan Selvi Boylum Al Yazmalım filmine atıfta bulunuyordu.

Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin’in oynadıkları film, izleyiciyi nasıl ikiye böldüyse, Kadın dizisine de benzer bir durum yaşanıyordu.

Sarp’ın ortaya çıkmasından sonra dizi de aynı filmdeki duruma bağladı. Son yayınlanan bölümde Arif ve Bahar’ın konuşmasının üstüne Selvi Boylum Al Yazmalım filminin müziğinin de eklenmesiyle olay tamamlanmış oldu!

Şimdi herkesin aklındaki soru Bahar’ın kimi seçeceği? Filmdeki gibi Kadir İnanır’ın oynadığı ve dizide Sarp’a benzetilen İlyas’ı mı, yoksa ‘Sevgi emektir’ sözünün yakıştırıldığı Ahmet Mekin’in oynadığı Cemşit’e benzetilen Arif’i mi?

Filmde Türkan Şoray’ın oynadığı Asya, Cemşit’i seçip, içi kan ağlayarak İlyas’a sırtını dönmüştü.

Kadın dizisinde de Bahar, Arif’in sevgisini seçip ona mı gider bilmiyoruz ama izleyicinin uzun süredir benzettiği film, Kadın dizisinin tartışmalarına konu oluyor.

42. bölümde Arif ve Bahar’ın yaptığı konuşma, uzun süre unutulmayacak anlara sahne oldu.

Arif’in Bahar’ı korumak adına uğradığı şiddetten sonra, yüzü gözü dağılmış ama kalbi de kırık bir halde yaptığı konuşma, herkesi perişan etti. Bahar, onu çok sevdiğini söylese de bunun aşk olmadığını Arif de izleyici de biliyor.

Henüz hikayenin sonuna gelmesek de Bahar’ın Arif’e itirafı, aslında hiç bir şeyi değiştirmedi. Onlar yine arkadaş olarak kalacaklar. İçlerini döktüler ama Bahar’ın henüz Sarp ile işi bitmedi! En azından ikisinden birini seçmesi gerekeceği o sürece henüz gelmedi.

Sarp henüz ortaya yeni çıktı ve neler yaşadığını Bahar bilmiyor. Daha da önemlisi evlendiğini, iki çocuğu olduğunu da bilmiyor.

Olay nereye gider, Arif’e ne olur, Bahar kimi seçer, izleyip göreceğiz ama yayınlanan son bölümde Bahar, Arif’i sevse de onunla bu aşamada birlikte olmayı kabul etmiş değil.

İşte herkesin içini acıtan o sahneler ve gelen yorumlardan bazıları:

İlgili Haberler