SON DAKİKA
23 Temmuz 2019 04:03

SON HABERLER

Avlu dizisine Kurtlar Vadisi’nden flaş transfer

Star TV’nin sevilen dizisi Avlu’nun ekibine yeni bir isim geliyor.

Diziye katılacak yeni karakteri oynayacak isim ise özellikle Kurtlar Vadisi Pusu’da dikkat çeken Ertan Saban.

Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu’nun oynadığı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde rol alan uSaban, Avlu dizisinin kadrosuna katıldı.

Saban diziye, 3 bölüm sonra yani 38. bölümde ‘Oğuz Okan’ rolüyle dahil olacak.

Demet Evgar’ın hayat verdiği Deniz karakteriyle aşk yaşaması beklenen Ertan Saban’ın, Deniz’le çocukluk aşkı olduğu ortaya çıkacak. Peki kariyerinde birçok dizi ve film ekleyen Ertan Saban kimdir? Ertan Saban, 4 Aralık 1977 tarihinde Yugoslavya, Üsküp’de doğmuştur. Gençliğini burada geçiren Saban, Pedagoji üzerine eğitim gördü.

Saban, Makedonya Devlet Konservatuarı, Tiyatro bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar kardeşi Erman Saban ile birlikte Makedonya Türk Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda sahneye çıktı.

2005 yılında Türkiye’ye gelen Saban, Şehir tiyatrosunda birkaç oyun oynadıktan sonra da İstanbul Halk Tiyatrosu‘nda görev aldı. Türkçesi yeterli olmadığı için ilerletene kadar yönetmen yardımcılığı yaptı.

2007 yılında Türk rock grubu Malt’ın deprem klibinde oynadı. 2005 yılında “Savcının Karısı” adlı dizide tecrübe kazandı. 2008 yılında “Gölgesizler” adlı sinema filminde yol aldı. Ertan Saban’ın, iki yıl Belçika‘da kanser tedavisi gören eşi İnci Saban 25 yaşındayken 6 Ağustos 2009 tarihinde vefat etti.

Ertan Saban’ın, iki yıl Belçika‘da kanser tedavisi gören eşi İnci Saban 25 yaşındayken 6 Ağustos 2009 tarihinde vefat etti. Saban şu anda kendisi gibi oyuncu olan Ebru Özkan’la evlidir ve bir çocuğu vardır.

İlgili Haberler