SON DAKİKA
13 Ağustos 2022 07:22

SON HABERLER

Ay Yapım imzalı öyle bir Osmanlı dizisi geliyor ki, El Turco derinden etkileyecek

Bugüne kadar dizi dünyasına birçok proje kazandıran Ay Yapım’dan yeni bir proje duyurusu yapıldı. Yeni sezonun iddialı tarihi dizilerinden birisi olması beklenen El Turco çok iddialı bir proje olarak dikkatleri çekiyor. Dizinin senaryo çalışmaları sürerken kimlerin rol alacağı da şimdiden merak konusu oldu.

Ay Yapım, haklarını aldığı Orhan Yeniaras’ın “El Turco” adlı romanı üzerine çalışmalarına başladı. Tarihin ve kurgunun iç içe geçtiği “El Turco” romanından uyarlanacak projenin senaryo ve cast çalışmaları devam ediyor.

Yarı kurmaca yarı gerçek bir hikayenin anlatıldığı proje Osmanlı akıncısı “El Turco”nun, 2. Viyana Kuşatması sonrası İtalya’nın Moena köyüne yerleşmesini ve köyü derebeylere karşı özgürleştirmesini konu ediyor.

Orhan Yeniaras’ın “El Turco” tarihi kurgu romanı hakkında: “2. Viyana Kuşatması sırasında yaralı halde Moenalılar tarafından bulunan Osmanlı İstihbarat Subayı Balaban Ağa bu köye yerleşmiş ve halkı haraca bağlayan derebeylere karşı başarılı bir köylü ayaklanması örgütlemiştir.”

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler