Ana sayfa Sinema Belçim Bilgin’den çok sevindiren müjdeli haber! 2.si yolda!

Belçim Bilgin’den çok sevindiren müjdeli haber! 2.si yolda!

tarafından ker_def

Televizyongazetesi/Detay – Ünlü Oyuncu Belçim Bilgin, şu sıralar Behzat Ç. dizisinde rol almaya başladı ve çekimlerden pozları da paylaşıldı. Bir şarkıcıyı oynayacak olan oyuncunun yeni sürprizi ise çok konuşulan Aşk Tesadüfleri Sever filmiyle ilgili oldu.

Mehmet Günsur ile birlikte oynadığı ve Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini yaptığı 2011 yılında vizyona giren filmin ikincisinin çekileceği ile ilgili bazı duyumlar medyada yer almıştı.

Belçim Bilgin, hayranlarına filmin yeni versiyonunun yolda olduğu müjdesini instagram paylaşımıyla şöyle duyurdu:

“Bazen ilk görüşte bilirsin, o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın, bulunmaz.” Aşk Tesadüfleri Sever 2 yola çıkmak üzere; hazır olun!!!! Tesadüf mü, kader mi bazı karşılaşmalar?? #asktesaduflerisever #aşktesadüflerisever2

BELÇİM BİLGİN KİMDİR?

31 Ocak 1983 tarihinde doğdu. Küçüklükten beri oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu belirten Belçim Bilgin tiyatroya bu yıllarda bağlandı. İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nin sosyal ortamında geçirerek 2001’de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2002’de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Bu olaydan sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film’de de rol aldı.

2006 yılında Türkiye’ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan’la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011’de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde başrol oyuncusu olarak görev almıştır.

Kendisi gibi oyuncu olan ve 10 Ağustos 2006 yılında evlendiği eşi Yılmaz Erdoğan’dan 2018 yılının Aralık ayında boşandı. Belçin Bilgin’in bu evlilikten Rodin adında bir çocuğu vardır.