SON DAKİKA
23 Ağustos 2019 06:14

SON HABERLER

Bergüzar Korel, evinin arka bahçesinden bakın nasıl seslendi?

Televizyongazetesi/Detay – Vatanım Sensin dizisinin ardından yeni sezonda ekranda yer almayan Bergüzar Korel, uzun bir aradan sonra tiyatro sahnesine dönmeyi tercih etmişti.

Sezonda Kızlar ve Oğlanlar isimli oyunuyla büyük beğeni toplayan Oyuncu, şu sıralar yorgunluğunu Çeşme’deki evinde yaptığı tatille atıyor.

Bergüzar Korel, yaşadığı hayatı kısaca özetlediği bir instagram paylaşımıyla dikkat çekti.

Takipçileriyle evinin bahçesinde çekilmiş bir fotoğrafını da paylaşan ünlü oyuncu, sade ve doğal hayatından küçük tüyolar verdi.

İşte Bergüzar Korel’in o paylaşımı:

burası evimin arka bahçesi..
akasya ağacımın altından yazıyorum bu satırları..
benim için yaz demek bahçede kabak çiçeği dolması doldurmak,
uzun sofralar kurup dostları ağırlamak,
bahçe ile uğraşmak,
sabah kalktığım pijamayla tüm günü geçirmek
sıradanlık,
sadelik,
deniz demek..
güneşin tenine dokunup
seni güzelleştirmesi demek..
tuzlu buklelerimin alnıma düşmesi,
dondurma
yazlık sinema,
muhabbet demek..
renkli bahçe ampullerinin süslediği çay bahçelerinde çay içmek
ailenle uzun kahvaltılar edip
öğle uykusuna yatmak demek..
zamanı benim yönettiğim masmavi zamanlar demek..
beach telaşına düşmeden
tüm bu sadelikleri unutmayacağınız güzel yazlarınız olsun🌈💚 ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ ✨✨✨✨✨✨✨✨ edt:tek noktaya bakıp hipnotize halde çekirdek çitlemeyi unutmuşum😂

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel’dir. Annesi ise usta oyuncu Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Bergüzar Korel’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.

İlgili Haberler