SON DAKİKA
25 Ağustos 2019 02:07

SON HABERLER

Bergüzar Korel’in şu sıralar içi içine sığmıyor

Vatanım Sensin dizisinden sonra yeni sezonda dizi yapmama kararı alan Bergüzar Korel, uzun bir aradan sonra tiyatro sahnesine dönmeye karar vermişti.

Korel, Kızlar ve Oğlanlar isimli bir oyunun hazırlıklarını sürdürüyor şu aralar.

Televizyongazetesi/Detay – İlk gösterimi Craft Kadıköy’de 16 Mayıs’ta yapılacak olan oyunla ilgili büyük heyecan yaşayan Korel, sık sık instagram sayfasından oyunla ilgili bilgiler ve görseller paylaşıyor.

Oyunun tanıtımı için hazırlanan kısa bir videoda oynayan Korel, son olarak o videoyu da paylaştı.

Aşağıdaki videodan Bergüzar Korel’in paylaşımını izleyebilirsiniz.

Kızlar ve Oğlanlar oyununun biletleri 29 Nisan’dan itibaren satışa çıkıyor!

Oyun tarihleri şöyle:

16 – 23 Mayıs 20:30 / Craft Kadıköy
18 – 19 Mayıs 17:00 / Craft Kadıköy
27 Mayıs 21:00 / Zorlu
31 Mayıs 20:30 / Dasdas

kalbimi koydum sahnenin ortasına..
ne desem boş.. ✨canım @ibrahimcicek @ceylanmeltemm @guvenyadamurat @sevvalbalkan @htkndr @crafttiyatro ✨

bana verdiğiniz güven,sevgi,destek o kadar değerli ki..
iyi ki💚

#kizlarveoglanlar

BERGÜZAR KOREL KİMDİR?

Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Tanju Korel’dir. Annesi ise usta oyuncu Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korel, ilköğretimi Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Yıldız Koleji’nde yaptı. Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Bergüzar Korel’in profesyonel voleybolculuk kariyeri de vardır.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel, bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..

Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Halit Ergenç ile birlikte rol aldığı 2006 yılının en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolü ile yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.Kanal D ekranında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde 2 sezon eşi Halit Ergenç ile birlikte rol almıştır.

.

İlgili Haberler