Ana sayfa Dizi Haberleri Beverly Hills uyarlaması dizinin ismi Darma Duman oldu! İşte çekimlerden ilk kareler…

Beverly Hills uyarlaması dizinin ismi Darma Duman oldu! İşte çekimlerden ilk kareler…

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – ABD yapımı Beverly Hilss 90210, tam 10 yıl boyunca ekranda yer almış ve çok beğenilmiş bir gençlik dizisiydi. 1990 yılında başlayan macera, 2000 yılına kadar sürmüştü. Türkiye’de de Evimiz Hollywood ismiyle yayınlanan dizinin şimdi yerli uyarlaması geliyor! İsmi önce Gelecek Uzun sürer olarak açıklanan dizinin çekimleri başladı.

İlk çekimlerden gelen karelerle birlikte dizinin isminin de Darma Duman olduğu öğrenildi. Başrollerinde Mert Yazıcıoğlu, Hafsanur Sancaktutan, Aytaç Şaşmaz’ın yer aldığı dizi merakla bekleniyor. Fox TV’nin yeni ve iddialı gençlik dizisinde rol alan isimler, son dönemin çok konuşulan, çok beğenilen popüler oyuncuları.

Hafsanur Sancaktutan, şu sıralar Disney Plus için çekilen Dünyayla Benim Aramda dizisi ile gündemde. Aytaç Şaşmaz ise Baht Oyunu isimli romantik komedi ile çok beğenilmişti. Dizide ayrıca Nur Fettahoğlu ve Necip Memili de rol almakta.

Uzun zamandır hazırlıkları devam eden dizinin çekimlerinin başlaması ile birlikte sezona girmesine de kısa bir zaman kaldığı anlaşılıyor! Kadrosu tamamlanan dizide ayrıca Aslıhan Malbora da oynuyor. Malbora, en son Üç Kuruş dizisindeki oyunculuğu ile beğeni toplamıştı.

Çekimleri başlayan diziden fotoğraflarla birlikte ilk görüntüler de paylaşıldı. Sosyal medyada heyecan yaşattı bu görüntüler…

Orijinal adı Beverly Hills 90210 olan ve Türkiye’de Evimiz Hollwood’da adıyla gösterilen dizi, zengin ailelerin arasına taşınan Brandon ve Brenda kardeşlerin maceralarını anlatıyordu. Dizide ayrıca zengin ailelerin çocukları olan Kelly, Steve, Dylan, Donna, David, Steve isimli karakterler yer almaktaydı. Gösterildiği ülkelerde büyük dikkat çeken dizinin yerli uyarlamasında Mert Yazıcıoğlu’nun dizinin ana karakterlerinden Brandon Walsh’u canlandıracağı biliniyor.

blank

Değişen imajı ile dikkat çeken Aytaç Şaşmaz da dizinin yakışıklı ve asi karakteri Dylan’ı oynuyor. Ay Yapım imzalı dizinin senaryosunu ise Çukur ve Üç Kuruş’un senaristi Damla Serim kaleme alırken, yönetmenliğini de Deniz Yorulmazer yapıyor.

blank

Türkiye’de Evimiz Hollywood’da adıyla yayımlanan dizi sırasıyla Interstar, Kanal D, Show TV ve Cine 5’te gösterildi ve başrol oyuncuları o yıllarda gençlerin idolleri olmuştu.

blank

Dizinin başrol oyuncularından olan Jason Priestley, aynı zamanda en gözde karakterlerindendi. Dizinin bir başka yakışıklı oyuncusu olan Luke Perry de o dönem ekranlarda fırtına estirmişti. Evimiz Hollywood’da dizisi, muhasebeci olan babalarının işi sebebiyle Beverly Hills’e taşınan Brandon ve Brenda isimli ikiz kardeşlerin hikayesini anlatıyordu. Kendilerini bir anda Hollywood’un zengin ve sosyetik gençleri arasında bulunan ikiz kardeşler başta uyum sağlamakta zorluk çekse de zamanla ortama alışmış ve çok güzel dostluklar kuruyordu.