Ana sayfa Dizi Haberleri Bir Zamanlar Çukurova’da bu olaya şaşırmamak elde değil!

Bir Zamanlar Çukurova’da bu olaya şaşırmamak elde değil!

tarafından ker_def

Bir Zamanlar Çukurova 56. bölümü 20 Şubat Perşembe akşamı izleyicilerle buluştu. Dizinin bu bölümünde en önemli gelişme Demir’le Yılmaz’ın, Ercüment cinayetinin ortaya çıkmaması için, aralarındaki husumeti bir kenara bırakıp, işbirliği yapmasıydı… İşte bu işbirliğine izleyicilerden büyük tepki geldi. Sebebi ise bundan önce de birçok kez iki karakter barıştırılmış sonra yine savaş yaşatılmış ve böylelikle reytingler için bahaneler üretilmişti. Bir Zamanlar Çukurova dizisi hayranlarını rahatız eden bir başka durum ise, çok dağılan senaryonun nasıl yeniden bir araya toparlanacağı. Bu konuda da yeni bölümler önemli ipuçları verecektir.

Bir Zamanyar Çukurova’da kirli işbirliği olarak da adlandırılabilecek Demir ve Yılmaz el sıkışmasının detayları ve 56.bölümde yaşananları haberimizde bulabilirsiniz. Yılmaz bebeğini bırakıp bir kez daha hapse girmemek; Demir ise, Gülten’in ve eşi Züleyha’nın şerefini korumak için bu ortaklığa razı oldu. Demir’in teyze kızıyla yapılan gizli plan için ödenen beş milyonu duyan Müjgân, paranın yarsını Yılmaz’ın ödemesine isyan etti. Yılmaz’dan ise, Fekeli konağından bomba gibi patlayacak bir itiraf geldi.

Bir Zamanlar Çukurova'da bu olaya şaşırmamak elde değil! 8

Müjgân hesap soruyor!

Yılmaz ile Züleyha’nın gizli buluşmasını kamera kaydına alan Müjgân’a bununla yaşamak ağır geliyordu. Gülten’e tecavüz edilmiş olmasını öğrenmesine rağmen bu olayı Yamanlar’ın içi meselesi olarak görüyordu. Ercüment cinayeti için Yılmaz’ın para ödediğini duyunca sinir krizleri geçirdi. Yılmaz hala Züleyha’nın şerefini düşünüyor, bu da onu çok yaralıyordu. Gizlice tanık olduğu buluşmanın siniriyle hesap sormaya başladı

Yılmaz: “Ercüment’i ben öldürdüm!”

Müjgân Yılmaz’a soru sordukça cevap alamıyor, daha da öfkeleniyordu. Kendisinden saklananlar onu daha da hasta ediyordu. Yılmaz’ın ona verdiği cevaplara tahammül edemeyen Müjgan gerçekleri duymak için üsteledi. Yılmaz’ın “Züleyha için on bin de veririm!” tepkisi karşısında, “Neden Yılmaz neden!…” diye ağlayarak sordu. Müjgân’ın sorularından bunalan ve artık dayanamayan Yılmaz gerçeği daha fazla saklamadı. “Ercüment’i ben öldürdüm!” diye itiraf etti.

Bir Zamanlar Çukurova'da bu olaya şaşırmamak elde değil! 9

Behice şokta!

Yılmaz’ın Fekeli’nin köşkünde yankılanan cinayet itirafı, Müjgân ve Behice’nin darmadağın olmasına sebep oldu. Yılmaz’ın eski aşkını unutamadığı için, Züleyha’nın itibarını koruduğunu zannederlerken; Ercüment cinayetinin altındaki gerçek ona ağır geldi. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.

Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı “Bir Zamanlar Çukurova” atv’de…