Ana sayfa Sosyal Medya Birce Akalay’ın ayaklarını tir tir titreten yeni projesi!

Birce Akalay’ın ayaklarını tir tir titreten yeni projesi!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Birce Akalay, Şu aralar Star TV ekranında Babil dizisi ile hayranlarının karşısına geçiyor. Cuma akşamlarının sevilen yapımlarından olan Babil’de İlay karakteri ile izlediğimiz oyuncu, uzun yıllardır da tiyatro sahnesinden inmiyor.

7 Kocalı Hürmüz oyunundaki başarısı ile takdir gören Birce Akalay, 3 sezon boyunca yapımda sesi ve danslarıyla müthiş bir rüzgar estirdi.Ünlü oyuncunun şimdilerde yeni bir heyecanı daha var.

Keşanlı Ali Destanı tiyatroya geliyor. 20 Şubat’ta ilk gösterim yapılacak ve Birce Akalay, ayaklarının tir tir titrediğini belirten bir mesajla hayranlarına duyuruda bulundu.

İşte ünlü oyuncunun paylaşımı:

“Her defasında baştan öğreniyor gibi oluyor insan.Her şeye sıfırdan başlamışsın gibi.Bir yandan öyle sarsılıyor ki iç güdülerim, sanki kendimi hiç tanımamışım.Belki aksini yaşayanlarda vardır ama benim heyecanım böylesi işte..
Ve biliyorum her şey o an perde açıldığında 10 misline 100 misline çıkacak.Kalbimde bir düzine martı çığlık çığlığa ben bacaklarım titrerken sahneye çıkacağım.
İki gözümün çiçeği Zilha!
Yol arkadaşım İlker,
Hocam Yücel Erten
Şefim Çiğdem Erken
Ustalarım,
Oyundaşlarıma minnettarım.
20 Şubat’ta sizlerle buluşacağız.
Yolumuz açık olsun..
Yolun açık olsun “Keşanlı Ali Destanı”
Mirasını gururla taşıdığımız Türk Tiyatrosu’nun mihengi Haldun Taner’in eli üzerimizde olsun dilerim.”

Instagram hesabından paylaşım yapan Akalay, Haldun Taner’in ölümsüz eserinin başrolünde yer aldığını ifade etti.

Birce Akalay’ın partneri ise İlker Ayrık. Oyunda rol alan diğer isimler şöyle: Aykut Taşkın,Köksal Engür, Meral Çetinkaya, Nilgün Kasapbaşoğlu, Hilmi Özçelik, Cem Cücenoğlu, Ayhan anıl, Burak Şentürk.

Keşanlı Ali Destanı oyununun yönetmenliğini ise Yücel Ertan yapıyor ve müzikleri de Yalçın Tura’ya ait.