SON DAKİKA
17 Eylül 2019 14:35

SON HABERLER

Burak Özçivit, Diriliş Osman dizisine adeta kilitlendi! Şaşırtan işler yapıyor!

Diriliş Osman dizisi için Burak Özçivit kendini kampa aldı!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Diriliş Osman dizisi yakında atv ekranında izleyicilerle buluşacak.Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, 1 yıldır rolüne hazırlanmaktaydı.

Son dönemde kendini kampa alan Özçivit, yediğinden içtiğinden tutunda hayta düzenine kadar her şeyini rolü için yeniden ayarladı.

Haftanın 6 günü boyunca sette yoğun bir tempoda çalışmaya başlayan Özçivit, rolü ile alakalı birçok eğitim faaliyeti gerçekleştiriyor.

At binen, dövüş sahneleri için eğitim alan oyuncu, ayrıca kılıç kullanma derslerine de devam ediyor.

Yoğun antrenmanlarda enerjiye ihtiyaç duyan oyuncunun besenlen düzeninde de buna göre yenileme yapıldığı ortaya çıktı.

Kaslarının güçlenmesi için bazı yiyecekleri hayatından çıkartmak durumunda kalan oyuncu enerji veren besinlere yöneldi.

Kırmızı et, balık, kemik suyu gibi gıdaları menüsünden eksik etmeyen oyuncu, ağır tempoda hazırlıklarını sürdürüyor.

DİRİLİŞ OSMAN İÇİN BÜYÜK HAZIRLIKLAR YAPILDI

5 sezon boyunca TRT1 ekranında izleyicilerle buluşan Diriliş Ertuğrul dizisi hem halkın ilgisi hem reytingler hem de yurt dışındaki yankısıyla büyük başarılara imzasını atmıştı.

Engin Altan Düzyatan’ın liderliğinde 5 sezon hiç zirveden inmeyen Diriliş Ertuğrul, TRT1’e de önemli katkılar yapmıştı.

Ancak yeni sezonda Diriliş Osman, atv ekranında yayınlanacak. Yani dizilerinin gücüyle uzun süredir “Dizi atv’de izlenir” sloganını hak eden bir kanaldan bahsediyoruz.

Yani dizi izleyicilerinin alışık olduğu bir kanalda ekrana gelmesi Diriliş Osman için önemli bir artı konumunda…

Ayrıca Burak Özçivit’in yeniden ekrana dönüş projesi olması, yapılan hazırlıkların boyutu dikkate alındığında Diriliş Osman adeta gümbür gümbür geliyor.

Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, tüm hazırlıkları titizlikle yönetiyor… Riva’da kurulan platoyu görenler gözlerine inanamadıklarını belirtmekte.

Aslında burayı bir plato değil de yüzlerce dönüm arazi üzerine kurulmuş küçük bir şehir olarak da tanımlamak yanlış olmayacaktır.

Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ platoyu gezmiş ve izlenimlerini köşesinde yazmıştı.

Bu izlenimler gösteriyor ki, Diriliş Osman dizisi aslında Diriliş Ertuğrul’un 5 yıllık tecrübelerinin birikimini de üzerine katan, hataların çok aza indirildiği ve izleyici beklentilerinin de çok iyi tahlil edildiği bir ortamda geliyor..

Diriliş Osman dizisinin, Diriliş Ertuğrul’un çok üzerine çıkması hiç de şaşırtıcı olmayacaktır.En az 5 sezonluk bir planlama yapıldığı ise Burak Özçivit ile 5 sezonluk anlaşma yapılmasından belli.

Kaleleriyle, hanları, hamamlarıyla, camileri ve kiliseleriyle bir şehir inşa edildi. Hepsi tek bir şey için; Diriliş Osman başarılı olsun, 5 sezon devam etsin…

Yüksel Aytuğ’un izlenimlerinde Türkmenistan’da hatırlatılan kıl çadır detayı, 60 ayrı marangoz ekibinin çalışması, 800 metrelik yapay göl gibi konular Diriliş Osman dizisine farklı bakmamız gerektiğini anlatmaya yetiyor.

Oyuncuların eğitimleri ve senaryo çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

Dizinin Ekim veya Kasım ayında izleyici ile buluşması beklentisi hakim…

Sette 1500’e yakın kişinin çalıştığı düşünülür ise, Diriliş Osman dizisi yeni sezonun en iddialı yapımı olmakla ne kadar övünse az…

İlgili Haberler