SON DAKİKA
16 Ağustos 2022 22:11

SON HABERLER

Çöp Apartmanı dizisinin kadrosuna, geçtiğimiz gün kaybettiğimiz usta ismin oğlu katılıyor

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1’in yeni sezondaki iddialı projelerinden birisi de Çöp Apartmanı dizisi olacak. Zira dizinin hikayesini Dr. Gülseren Buğdaycıoğlu’nun yazmış olması, ilginç ve iddialı bir dizi geldiğinin de göstergesi. Buğdaycıoğlu, İstanbullu Gelin dizisinin de hikayesini yazan isimdi. Aynı zamanda yeni sezonda ekrana gelecek olan ve tv8’de yayınlanacak Kırmızı Oda dizisi de yine Gülseren Buğdaycıoğlu’nun hikayesini yazdığı bir dizi olarak kaydediliyor.

Hikaye sağlam olunca, oyuncuların da titizlikle seçildiği anlaşılmakta. TRT’nin yeni sezonda ekrana getirmek için çalışmalarına başladığı ve oyuncu seçimlerinin yapıldığı dönemde kadroya eklenen isimler de bir bir ortaya çıkıyor.

Yönetmenliğini Poyraz Karayel, İntikam, Kardeş Çocukları gibi dizilerin de yönetmenliğini yapmış olan Çağrı Lostuvalı’nın üstlendiği dizinin yapım firması ise OGM Pictures.

Merve Dizdar, Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah ve Ezgi Mola da dizide oynayacak. Ezgi Mola’nın 8 yıl sonra bir diziye ‘Evet’ demesi de yine Çöp Apartmanı dizisine merakı arttırıyor! Hazırlıkları devam eden diziye geçtiğimiz günlerde Uğur Uzunel’in de katıldığı öğrenilmişti. Uzunel, Afili Aşk dizisinde oynamıştı son olarak.

Bir oyuncuyla ilgili kulis bilgisi daha geldi… Gazeteci Birsen Altuntaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Çöp Apartmanı dizisinin kadrosuna Usta Oyuncu Mert Asutay’ın katıldığını ifade ediyor.

Dizide Haluk karakterine hayat verecek olan oyuncu, aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan bir isim. Üç Aşağı Beş Yukarı, Bizim Mahalle, Geceler, Eltiler, Hiç Bana Sordun mu, İlişkiler, Merhamet, 46 Yok Olan, Küçük Sırlar, Leke, Yalan, Sır gibi pek çok yapımda rol alan oyuncu, aynı zamanda kendisi gibi usta bir ismin de oğlu.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden sanatçı Üstün Asutay’ın oğlu Mert Asutay. Çocukluk yıllarında tiyatro ile başlayan oyunculuk hayatı Bakırköy Belediye tiyatrosu ve sonrasında da İstanbul Şehir Tiyatroları’nda devam etti oyuncunun. Son olarak Kanal D’nin Leke dizisinde oynamıştı. Yeni sezonda ise Çöp Apartmanı dizisiyle ekranlara gelecek.

Dizi hakkında:

“Gerçek bir yaşam hikayesinden uyarlanan yeni projemiz “Çöp Apartman” yeni sezonda TRT1’de!”

Gülseren Buğdaycıoğlu’nun yine gerçek bir yaşam hikayesinden kitaba aktardığı İstanbullu Gelin de büyük ilgi görmüştü. Aynı şekilde Çöp Apartmanı’nın da iddialı bir proje olduğu, hikayenin yazarından belli ama oyuncu kadrosu da sağlam geliyor.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler