Cuma akşamlarının dengesi fena değişiyor! İstanbullu Gelin, Arka Sokaklar, Kızım ve diğerleri için kritik süreç!

07 Ekim 2018 Pazar, 12:46
Cuma akşamlarının dengesi fena değişiyor! İstanbullu Gelin, Arka Sokaklar, Kızım ve diğerleri için kritik süreç!

Yeni sezonda yeni dizilerin de gelmesiyle birlikte haftanın her günü yaşanan rekabet daha da çetin bir hale geldi.

Geçtiğimiz sezondan gelen diziler, yeni dizilerle rekabette kimi zaman zorlanıyor.

Reyting pastasının daha çok dilime bölündüğü bir ortamda, artık tüm diziler için her hafta çok daha zorlu bir mücadele yapımları bekliyor.

Cuma akşamları da benzer durum yaşanıyor.

Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan, bakın Cuma akşamlarının dizileri için nasıl bir değerlendirme yapıyor:

“Cuma akşamı dengeler değişiyor

Televizyon ekranının her günü zor ama cuma sanki bambaşka bir rekabet yaşanıyor. Kanal D Arka Sokaklar dizisiyle Tüm Kişiler’de zirveyi asla hiçbir yapıma bırakmıyor.

Atv Aşk ve Mavi, Show Gülperi, Star İstanbullu Gelin, TV8 Kızım dizileriyle kadın izleyiciyi kazanmaya çalışıyor. TRT 1 Payitaht Abdülhamit dizisiyle alternatif oluşturuyor. Sonuçlar gösteriyor ki, Kızım cumaya hızlı bir giriş yaptı. Hem Tüm Kişiler, hem de AB’de ikinciliğe oturdu. İstanbullu Gelin’i geçen hafta yerinden edip zirveye yerleşmişti ama bu hafta ikinciliğe geriledi. Bu rekabet devam eder. Gülperi ilk 5’te kalmayı sürdürüyor. Bence yükselme potansiyeli yüksek bir iş, tabii dünyaya inandırma meselesine daha çok yüklenilmesi gerekiyor. Aşk ve Mavi geçen sezona göre büyük bir düşüş yaşıyor ama oyuncu değişikliğiyle birlikte toparlama yaşama ihtimali var. Payitaht Abdülhamit cuma akşamı başladı. Yenilenen kadrosuyla ve rejisiyle kesinlikle övgüyü hak eden bir iş. Bir de senaryosu mesaj vermekten daha çok hikaye anlatsa bence dünya standartlarında bir dizi. Yeni sezonun ilk bölümünde açılış reytingi fena değil ama bu sezon iddiası yüksek Abdülhamit’in. O nedenle önümüzdeki haftalarda cuma akşamı yine karışır. Üstelik daha ortada Fox’un Hayat Gibi dizisi yok. O da bu yarışa katıldığında dengelerin yeniden değişimine şahit olacağız.”

arka sokaklar haberleri için

gülperi haberleri için