SON DAKİKA
18 Haziran 2019 09:55

SON HABERLER

Demir’in çocuğunun olması lazım! – Bir Zamanlar Çukurova 1. Bölüm İzle

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin 1. bölümü 13 Eylül Perşembe akşamı izleyicilerle buluştu. Vahide Perçin, Uğur Güneş, Murat Ünalmış ve Hilal Altınbilek’in başrolündeki dizinin ilk bölümü büyük bir beğeni kazandı. Müthiş bir çıkış yapan Bir Zamanlar Çukurova, izleyicilerden tam not aldı. Dizinin 1. bölümünden önemli sahneler de youtube sayfasında yayınlandı. Videodan o sahnelerden birisini izleyebilirsiniz…

Dizinin detayları şöyle:

Anasız babasız büyüyen Yılmaz (Uğur Güneş) ile terzi çıraklığı yaparak kumarbaz abisine para yetiştiren Züleyha (Hilal Altınbilek)‘nın aşkı ilk bölümüyle ekranda.

Birbirlerine aşklarından gözleri kamaşan gençlerin hayatı, çok sıradan bir gecede karanlık bir kabusa döner. Kabus onları önce İstanbul’dan uzaklara, sonra Yaman Çiftliği’ne savurur.

Kocasından kalan toprakları bir atmaca gibi koruyan Hünkar (Vahide Perçin) ile mutsuz bir evliliğin enkazını toplayan oğlu Demir (Murat Ünalmış) ‘in da hayatını bambaşka bir yola savuracak olan karşılaşmanın müsebbibi ise çiftliğin Kahyası Gaffur (Bülent Polat) olacaktır.

Dizinin ilk bölümünde Yılmaz ve Züleyha, Yaman Çiftliği’nde işe başlar. Ancak Çiftlik sakinleri ile tanışırken Züleyha’nın söylediği bir yalan, hepsinin hayatını kökünden değiştirecektir.

İstanbul’da başlayıp, kara bir tren ile Adana’ya ulaşan ilk bölüm, yıllar önceki Türkiye’nin renkleri ve müzikleri ile heyecan dolu bir hikayenin kapısını aralayacak!

Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı “Bir Zamanlar Çukurova” atv’de.

Bir Zamanlar Çukurova dizisi konusu ve oyuncuları

Yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın sahibi olduğu Tims & B yapım’ın yapımını üstlendiği, yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yapacağı, başrolünde Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek ve Uğur Güneş’in yer alacağı Bir Zamanlar Çukurova dizisi atv ekranları için hazırlandı.

1970’li yılların Türkiyesi’nde geçecek olan dizinin çekimleri için Adana’ya koca bir set kuruldu. Bir Zamanlar Çukurova’da dizisinin senaryosunun, Days Of Heaven (O Güzel Günler) isimli filmden esinlendiği görüldü. Bir Zamanlar Çukurova dizisi için çiftlik platosu kuruldu. Yaman çiftliği için 8 ay süren bir inşaat ve 450 kişilik profesyonel bir ekip çalıştı..

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Konusu
İşçi olan iki kardeş yanlarında manevi kız kardeşleri de alarak şehre yani Adana’ya iyi bir iş bulmak için gelirler. İki kardeş büyük bir çiftlikte mevsimlik işçi olarak çalışmaya başlarlar. Çiftlik sahibi ise manevi kız kardeşlerine aşık olur. Çiftliğin ağası hem aşıktır hemde ölümcül bir hastadır. Bu iki kardeşten gözü açık olan zengin olmanın yolunu bulduğunu düşünür. Aslında gözü açık olan bu kardeş manevi kız kardeşine deliler gibi aşıktır. Kız zengin adam ile evlenir ama gözü açık manevi kardeş gün geçtikçe bu evlilikten rahatsızlık duyacak ve olmadık işlere başvuracaktır.

Bir Zamanlar Çukurova Oyuncuları

Vahide Gördüm Perçin (Hünkar)
Vahide Gördüm Perçin 1965 İzmir doğumludur ve 53 yaşındadır. Dokuz Eylül Üniversitesi mezunudur. Altan Gördüm ile boşanmış ancak yeniden evlenmiştir. Vahide Perçin 2003’te Bir İstanbul Masalı dizisinde Suzan Kozan karakteri ile ilk televizyon deneyimini yaşadı ve tanındı. Sonra ki yıllarda Adını Feriha Koydum dizisinde Zehra Yılmaz, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakterini kısa bir süre canlandırmıştı. Asıl büyük çıkışı ilse 2016 yılında Anne dizisi ile yapmıştır.

Hünkar güçlü bir kadındır. Kudretidir; meşhur Yaman Çiftliği’nin sahibidir. Hünkar ailesinin görkemli geçmişini ve biricik oğlunu korumak için kanatlarını açmıştır.

Murat Ünalmış(Demir)
Murat Ünalmış 1981 Kayseri doğumludur ve 37 yaşındadır. 2011 de Birce Akalay ile evlenmiş ama kısa sürmüştür. Lise yıllarında profesyonel olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nde basketbol oynamıştır. Murat Ünalmış Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’ mezunudur sonra Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi almıştır. Son olarak Deli Gönül Mehmet Kadir Hoca’ya Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Arif Ünlü’ye Seddülbahir 32 Saat dizisinde ise Mahmut Sabriye hayat vermiştir.

Demir, Yaman Çiftliği’nin sahibi Hünkar’ın oğludur. Çiftliğin varisidir. Annesinin yardımcısıdır. Demir aşık olduğu kadını tutsak etmeyi göze almıştır.

Uğur Güneş(Yılmaz)
Uğur Güneş Diriliş Ertuğrul dizisinin Ataşlı oğlanı Tuğtekindir; olmadı İsimsizler dizisinin Kaymakam Fatihidir. Son yıllarda başarısını ispatlamış aranan bir başroldür. 1987 Ankara doğumlu genç oyuncu sadece 31 yaşındadır. Urfalıyam Ezelden dizisinde canlandırdığı Çetin karakteri ile ilk olarak tanınmıştır. Ankara Üniversitesi mezunudur başarılı bir öğrencilik dönemi geçirmiştir.

Yılmaz; Züleyha’ya delicesine aşık olan bir adamdır. Yılmaz aşkı için öldürmeyi göze almıştır.

Hilal Altınbilek(Züleyha Yaman)
Hilal Altınbilek Karagül dizisinde Özlem karakterine hayat vererek hayatımıza dahil olmuş güzel oyuncudur. Son olarak yine Avşar filmin çektiği Çocuklara Dokunma filminde rol almıştır. İdo Tatlıses ile bir aşk yaşamış ve uzun süre magazin gündemlerini meşgul etmiştir. 1991 yılında İzmir’de doğmuş ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Züleyha Yamanların biricik kızıdır ama imkansız aşk olan Yılmaz’a tutulmuştur. Sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapsetmek zorunda kalmıştır. Turgay Aydın
Son olarak Hatırla Sevgili, O Hayat Benim, Umuda Kelepçe Vurulmaz dizilerinde rol almıştır.

Turgay Aydın yarı Alman’dır. Almanya doğumludur be 47 yaşındadır. Alman Devlet Tiyatrosu oyuncusudur. Umuda Kelepçe Vurulmazda Gardiyan Nizam ismli ile tanınmıştır.

Burak Sarımola
1979 da İstanbul’da dünyaya gelen Burak Sarımola 39 yaşındadır. Lale Oraloğlu Tiyatrosunda göreve başlayan Burak Sarımola daha sonra BKM Mutfak tiyatrosunda oyunlarda yer almıştır. Allahım Sen Bilirsin filmi ile tiyatrodan beyaz perdeye geçen Burak Sarımola Gülbeyaz dizisinde Hami karakteri ile kendini ispat etmiştir. Son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde Zümrüt Ağa ve Savaşçı dizisinde Temo karakterlerine hayat vermiştir.

Bülent Polat
8 Mart 1979 da Tunceli’de doğan Bülent Polat 39 yaşındadır. Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Bülent Polat Zaza asıllıdır. Meslek hayatına tiyatro oyunarı ile başlayan Bülent Polat Avrupa Yakası’nda Şehsuvar (Şesu) karakteri ile ünlendi. Son olarak Kertenkele: Yeniden Doğuş (Yılmaz) rolü ile beğeni topladı. Karagül dizisimde hayat verdiği Sabri karakteri de unutulmazları arasına girdi. Amerika oyunculuk ve dil eğitimi aldı ve bulundu süre boyunca da bar işletmeciliği yaptı.

Sibel Taşçıoğlu
28 Temmuz 1976 da Bursa da dünyaya gelen Sibel Taşçıoğlu 42 yaşındadır. Oyunculuğun yanında seslendirme sanatçısı olarak da görev yapmaktadır. Bursa Devlet Tiyatrosunda meslek hayatına başlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur. Son olarak Medcezir dizisinde Nevin karakterine hayat verdi ve ünlendi. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl Kösem Gülbahar Sultan’ı ve Kehribar Sanem’i olarak izleyicisi karşısına çıktı. Özellikle Ekmek Teknesi dizisinde hayat verdiği Sevda karakteri ile yükseliş yaşamıştır.

Selin Yeninci
Rengarenk Dizisinde Neşe olarak tanındı. 1988 İstanbul doğumlu olan Selin Yenici 30 yaşındadır ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Son olarak Star Tv de izlenme rekorları kıran Avlu dizisinde de Merve karakterine hayat vermiştir. İlk olarak 2014 yılında Olur Olur filmi ile kariyerine başlamıştır. 1,64 cm boyunda ve 54 kg’dır

Serpil Tamur

1944 yılında Yunanistan’ın Rodos adında doğan Serpil Tamur 74 yaşındadır. Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusudur. Son olarak Hayat Güzeldir dizisimde Lamia karakterine hayat vermiştir. Aslında Serpil Tamur’un en çok popüler olmasına Kurtlar Vadisi Pusu diziside Polat Alemdar’ın annesi Nazife karakteri neden olmuştur. 10 sezon Kurtlar Vadisi serilerinde yer almıştır.

Kadim Yaşar(Bir Zamanlar Çukurova Kuyu)
Kadim Yaşar son olarak Servet dizisinde rol almıştır. 1976 Muş doğumlu olan Kadim Yaşar 42 yaşındadır ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro mezunudur. Kayıt Dışı, Paramparça ve Tatar Ramazan dizisi yer aldığı önemli projelerdir

Selin Genç
Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan Selin Genç 2016 yılında Murder Ballad oyunu ile izleyicisi karşısındadır.

Polen Emre
Polen Emre yeni bir oyuncu muhtemelen de amatör bir isim zira onunla ilgili intetnet ortamında hiç bir bilgiye ulaşamadık.

Mehmet Kara

İlgili Haberler