SON DAKİKA
6 Şubat 2023 02:46

SON HABERLER

Destan dizisi sosyal medyada şov yapıyor ama reytingler de işler çok karıştı!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Salı akşamları atv ekranında yayınlanmakta olan Destan dizisinin gidişatı milyonlarca izleyiciyi ilgilendiriyor. Çok yüksek bütçesi ile yola çıkan dizide, bine yakın kişi çalışarak muhteşem bir atmosfer ortaya çıkarttı. Ebru Şahin aldığı eğitimlerin de katkısı ile özellikle dövüş sahnelerinde hayranlarını mest ediyor. Edip Tepeli ve Selim Bayraktar’ın da başrolün hakkını veren performansları ile Destan her hafta çok geniş bir hayran kitlesini peşinden sürüklüyor.

Destan dizisi sezona başladığında çok iyi reytingler almış ve bir süre de birincilik elde etmişti. Üç Kız Kardeş ise her şeyi bozdu. 8 haftadır yayında olan Kanal D dizisinin gelişi, en çok da Destan’ın ritmini bozdu. Önce birincilikten inen Destan dizisi, daha sonra da reytinglerinin düşmesine engel olamadı. Havaların ısınmaya başlaması ve Ramazan ayının gelmesi ile birlikte de son dönemde dizinin reytinglerindeki ciddi erime dikkatleri çekiyor.

Destan dizisinin reytingleri 5’li seviyelere kadar geriledi ve ilk başlarda elde edilen 8’li oranlar artık hayal gibi duruyor. Bu sezon sonuna kadar dizinin etkili bir şekilde devam etse bile, gelecek sezon için işinin çok da kolay olmadığı gerçeğini söylemek lazım. Ancak Destan dizisinin büyük bir artısı da var. Bu artı sosyal medya gücünden kaynaklanıyor.

Salı rekabetinde rakiplerine adeta fark atan Destan, sosyal medyanın kralı konumunda… 12 Nisan günü paylaşılan 70 bin ileti ile dizinin en yakın rakibine 4 kat fark attığını görüyoruz.

Adba TV’nin verilerine gören Baba ve Üç Kız Kardeş dizileri Destan’a göre çok düşük reytinglerle onu takip ediyor. Masumlar Apartmanı ve Evlilik Hakkında Her Şey’in de sosyal medya gücünün çok azaldığını paylaşımlar ortaya koyuyor.

Destan dizisi reytinglerde çözülme yaşamasına rağmen sosyal medya gücünü koruması ile göz kamaştırıyor. Dizinin ikinci sezonu öncesinde yapılacak olan yenilikler, yeni transferler ve tanıtım kampanyası ile gelecek sezona da çok iyi başlaması sağlanabilir.

Destan hayranları, bu sezon daha fazla izleyici kaybı olmadan kapatılmasını arzu ederken, gelecek sezona da çok iyi hazırlanılması gerektiğini belirten mesajlar paylaşıyor.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler