Ana sayfa Dizi Fragmanları Diriliş Ertuğrul 149. bölüm fragmanı yayınlandı! Osman’ın ufku, Ertuğrul’un inancı!

Diriliş Ertuğrul 149. bölüm fragmanı yayınlandı! Osman’ın ufku, Ertuğrul’un inancı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Diriliş Ertuğrul efsanesi 2 bölüm sonra bitiyor. 22 Mayıs Çarşamba akşamı Diriliş Ertuğrul dizisinin 149. bölümü ekrandaki yerini alacak.

Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Hande Soral, İlker Aksum gibi isimleri buluşturan Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümünden ilk görüntüler yayınlandı. Dizinin final bölümünün nasıl olacağı çok merak ediliyor. 149. bölümde Ertuğrul’un oğlu sahneye çıkıyor. Oğul Osman, “Şu denizlerde gemiler yüzdürüp hükmedenleri düşünürüm de, bugün biz de öyle olacak mıyız baba” diyor. Arıkbuka ise Ertuğrul ve yanındakilere bir tuzak kuruyor. Videodan yeni bölümden ilk görüntüleri izleyebilirsiniz.

Peki 148. bölümde neler yaşanmıştı?

Ertuğrul Bey, Hülagü Han’ın gizli casus olan Arıkbuka ve Albastı tarafından tutsak edilmiş, Turgut ağır yaralanmış, Mergen ve Dumrul Alp öldürülmüştü. Gündoğdu ve Bamsı Ertuğrul Bey’i kurtarmak için yola çıkmış fakat yetişememişti.

Arıkbuka yalnız Ertuğrul Bey değil Gündoğdu’nun da peşindeydi ve onu yakalamak için bir tuzak daha kurmuştu. Ertuğrul Bey’in kıyafetinden bir parçayı tuzağa çekmek istedikleri yere koymuş, Ertuğrul Bey’i aramaya çıkan Gündoğdu ve Bamsı’yı kendine doğru çekmişti.

Bamsı ve Gündoğdu Arıkbuka’nın tuzağına düştüklerinde Albastı ise Ertuğrul Bey’i sorgulamak için gizli mağaraya götürüyordu. Fakat Ertuğrul Bey bağlanmış olan ellerini çözmüş ve Albastı’nın adamlarını etkisiz hale getirmişti. Artık Albastı ve Ertuğrul Bey tek başına kalmış çetin bir savaş sonucu Ertuğrul Albastı’yı öldürmüştü.

Arıkbuka’nın tuzağını bilen Ertuğrul Bey, abisi Gündoğdu ve Bamsı’yı kurtarmak için tuzak kurulan mağaraya gitmiş ve Arıkbuka’nın adamlarını öldürerek abisini ve Bamsı’yı kurtarmıştı. Savaşı kaybettiğini gören Arıkbuka gizlice kaçmış ve bu yaşananların intikamını alacağını hissettirmişti.

Kurduğu tuzağa kendisi düşen Arıkbuka’nın yeni planı ne olacak? Ertuğrul Bey Arıkbuka’yı yakalayabilecek mi? Abisi Beybolat’ın öldürülmesini hazmedemeyen Sırma ne yapacak?