SON DAKİKA
9 Ağustos 2022 08:42

SON HABERLER

Ekin Koç ve Selahattin Paşalı’nın son filmi Kurak Günler, Avustralya’da yarışıyor!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Yönetmenliğini Emin Alper’in üstlendiği, başrollerinde Ekin Koç ve Selahattin Paşalı’nın yer aldığı Kurak Günler isimli film şimdi de Avustralya’daki bir film festivalinde yarışıyor. Filmle ilgili ilk yorumlar çok olumlu.

Emin Alper’in yeni uzun metrajlı filmi Kurak Günler dünya prömiyerini kısa süre önce 75. Cannes Film Festivali’nin ‘Belirli Bir Bakış’ (‘Un Certain Regard’) bölümünde gerçekleştirmişti. İlk kez festivalde seyirciyle buluşan ve biletleri günler öncesinden tükenen Kurak Günler, gösterimi sonrasında çok beğenilmiş ve 10 dakika ayakta alkışlanmıştı.

Başrollerini Ekin Koç ve Selahattin Paşalı’nın paylaştığı Kurak Günler şimdi de dünyanın diğer ucunda, Avustralya’da yarışıyor. Sydney Film Festivali’nin yarışmacıları arasında yer alan filmin, yarışmanın en güçlü adaylarından biri olduğu belirtiliyor. Kurak Günler ile ilgili çok olumlu yorumlar yapılıyor.

Emin Alper’in dördüncü uzun metrajlı filmi olan Kurak Günler, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor.

Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı olan filmin başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşırken, yardımcı rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz onlara eşlik ediyor.

Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu Kurak Günler T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği almıştı. Cannes sonrası festival yolculuğuna devam edecek filmin Türkiye’de sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler