Ana sayfa Dizi Haberleri Engin Akyürek’i hayranlarına kavuşturacak Kaçış dizisinden harika bir haber var!

Engin Akyürek’i hayranlarına kavuşturacak Kaçış dizisinden harika bir haber var!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Projelerinde çok seçici davranan ve en son Sefirin Kızı dizisiyle izlediğimiz Engin Akyürek’in son dizisi Kaçış’ın çekimleri kısa süre önce tamamlandı. Çok yakında Türkiye’deki yayınına başlayacak Disney Plus için çekilen dizinin ne zaman ekrana geleceği büyük merak konusu.

Dijital yayın platformu Disney Plus’ın Türkiye pazarına gireceği neredeyse bir yıldır konuşuluyor. Platformun Türkiye’de anlaşma yaptığı ilk oyuncular Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu olmuş, haber gündeme bomba gibi düşmüştü.

Bu iki oyuncunun anlaşma imzalamasında bir süre sonra Disney Plus arka arkaya 15 oyuncuyla daha anlaştı. Bugün Türkiye’nin en ünlü oyuncuları Disney Plus için dizi çekmeye hazırlanıyor.

Engin Akyürek’i hayranlarına kavuşturacak Kaçış dizisinden harika bir haber var! 7

İlk anlaşma Engin Akyürek’le imzalandığı için, hikayesini kendi yazdığı dizi çekimlerine başlanan ilk yapım oldu. Dizinin Gaziantep’te devam eden çekimleri kısa süre önce tamamlandı. Dolayısıyla ağustos ayında yayınına başlayacak olan Disney Plus’ın ilk Türk dizisinin de Kaçış olacağı belirtiliyor.

Aksiyon sahneleriyle dolu olacağı belirtilen dizi sekiz bölümden oluşacak. 03 Medya ve Same Film’in Disney Plus için çekeceği dizide Akyürek ile Helvacıoğlu, Mehmet ve Zeynep isimli savaş muhabirlerini canlandırıyor.

Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın üstlendiği dizinin senaryosu ise Ali Doğançay’a ait. Kaçış dizisinin çekimleri için Gaziantep’te dev bir set kuruldu ve bir savaş bölgesi atmosferi yaratıldı.