Ana sayfa Dizi Haberleri Erdal Özyağcılar’lı Elvada Rumeli dizisini özleyenlere müjde! Üsküp’te Balkan Ninnisi çekimleri başladı!

Erdal Özyağcılar’lı Elvada Rumeli dizisini özleyenlere müjde! Üsküp’te Balkan Ninnisi çekimleri başladı!

tarafından kadir kadir

TelevizyonGazetesi.com / Detay – 2007 ile 2009 yılları arasında yayınlanan Erdal Özyağcılar’ın başrolünde oynadığı “Elveda Rumeli” dizisi yayınlandığı tarihlerde ekranlara damga vurmuştu. Usta oyuncu unutulmaz projenin ardından yine bir Balkan hikayesi olan “Balkan Ninnisi” dizisi için Üsküp’te sete çıktı.

Hafızalarda çok özel bir yer bıkan Elveda Rumeli tadında bir dizi olacak Balkan Ninnisi’nin bir süredir cast çalışmaları ve okuma provaları sürüyordu. Hazırlık çalışmalarının tamamlanmasının ardından geçtiğimiz Cuma günü ekip çekimlere başladı.

Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü, Taş Köprü’nün birleştirdiği, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te geçen bir aşk hikayesini anlatan “Balkan Ninnisi”, yakında TRT 1 ekranlarına gelecek.

Çekimler için Makedonya’ya gelen dizi ekibi ülkede ilgi odağı oldu. Filmin başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar, Üsküplülerin sevgi yağmuruna tutuldu. Üsküp’teki Türk Çarşısı’ndaki esnaflar, alışveriş yapan Üsküplüler ve turistler Özyağcılar’la hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdi.

“Elveda Rumeli” dizisinin ardından 13 yıl sonra Üsküp’e geldiğini ifade eden usta sanatçı, “Balkan Ninnisi, çok samimi, sıcak, güzel bir hikaye. Köfteci Süleyman’ı canlandırıyorum. Süleyman’ın kız kardeşi, yeğenleri ve damadı var. Dizimiz bir Osmanlı Konağı’nda çekiliyor. Konak muhteşem. Köfteci dükkanım da öyle. Mekanlar, Üsküp, hikaye harika. Bu dizimizin de TRT 1 ekranlarında izleyicilerin ilgi olacağını düşünüyorum.” dedi.

Balkan insanının samimi, son derece içten ve neşeli öykülerini anlatacak dizi, oyuncu kadrosuyla da dikkat çekecek. Önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tarihi bir konakta buluşan Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri ekranlara yansıtacak “Balkan Ninnisi” dizisinin yönetmen koltuğunda Doğan Ümit Karaca var.

Usta isimleri buluştuğu dizide başrolleri Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Emre Bey ve Merih Öztürk paylaşırken dizide ayrıca Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut ve Erman Saban gibi isimler rol alıyor.

Balkan Ninnisi’nin senaryosunu Uğur Uzunok kaleme alıyor. Yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı çatıda buluşturan dizi müzikleriyle de ilgi odağı olacak. Dizinin müziklerini Alper Atakan yapacak.