SON DAKİKA
19 Eylül 2019 19:57

SON HABERLER

Erkan Kolçak Köstendil’in müthiş başarısı! Çukur devam ederken 4 kıta, 11 ülkede sahneye çıktı!

Çukur dizisinde oynadığı Vartolu karakteriyle büyük dikkat çeken Erkan Kolçak Köstendil, dizi çekimleri devam ederken aynı zamanda 12 Numaralı Adam isimli oyunuyla da sahnedeydi.

Köstendil, 1 yıl içinde 4 kıta, 11 ülke ve 32 şehir gezerek, oyununu seyirci ile buluşturdu.

Oyunculuğu kadar yönetmenliği ve kalemiyle de yeteneğini konuşturan Erkan Kolçakköstendil, ‘12 Numaralı Adam’ oyunuyla bir yıl içinde tam 4 kıta, 11 ülke ve 32 şehir gezerek yaklaşık 18.000 seyircinin karşısına çıktı.

Çukur dizisinin efsaneleşen karakteri Vartolu’ya can veren Erkan Kolçakköstendil, kendi yazdığı, yönettiği ve oynadığı tek kişilik oyunu ‘12 Numaralı Adam’ ile Asya, Avrupa, Avustralya ve Amerika kıtalarında Hollanda, İsviçre, Almanya, Avusturya, İngiltere, Azerbaycan, Fransa, Danimarka, Belçika, Avustralya ve Kanada olmak üzere 11 ülke ve bu ülkelerde de toplam 32 şehir gezdi. Sezon boyunca dizi çekimlerinin yanında ülke ülke gezerek oyununu farklı coğrafyalardaki seyircilerle ile buluşturan Kolçakköstendil’i, tiyatro oyunuyla 1 sezon boyunca yaklaşık 18.000 kadar kişi izledi.

Dünyanın dört bir yanından büyük ilgiyle karşılanan oyun, 24 Ağustos’da Türkiye prömiyerini Bursa’da yapacak ve toplam dokuz şehri gezeceği Anadolu turnesine çıkacak. Erkan Kolçakköstendil’in ’12 Numaralı Adam’ oyunu, Türkiye’deki tiyatroseverler tarafından merakla bekleniyor.

İlgili Haberler