SON DAKİKA
21 Nisan 2019 03:34

SON HABERLER

Erkenci Kuş’un popülerliği Ağustos ayında mı kalacak?

Yaz sezonunda yayınlanan diziler arasında en çok konuşulan ve reytingleri en yüksek olan dizi Erkenci Kuş oldu.

Temmuz ve Ağustos ayında adeta zirve yapan dizi, hem AB ve Total kategorilerinin hem de sosyal medyanın gündeminde ilk sırada yer almayı başardı.

Ajans Press’in en çok haberi yapılan diziler için yaptığı araştırmada, Ağustos ayında yine Erkenci Kuş ilk sırada yer aldı.

Ancak yeni sezonun başlaması ile birlikte muhtemelen Erkenci Kuş, liderliği başka dizilere kaptıracak!

Romantik komedi tarzıyla yaz sezonunu sırtlayan dizinin, karşısındaki iddialı diziler karşısında aylık veya haftalık karnede ilk sıraya göğüslemesi zor görünüyor.

Salı akşamları yayınlanan dizinin yerini sezon dizisi Ufak Tefek Cinayetler’e bırakmasından sonra muhtemel yayın gününün Cumartesi olacağı konuşuluyor.

Star TV’nin hangi günü konumlayacağı merakla beklenirken, dizinin Eylül ayında reyting kaybı yaşayıp yaşamayacağı da merak konusu.

Bakın Ajans Press’in verilerine göre Ağustos ayında en çok hangi diziler gündeme gelmiş:

Televizyon ekranlarının en çok konuşulan dizileri belli olurken, yeni sezon öncesi hazırlıklar ve start bekleyen yapımlar TV sayfalarının en çok konuştuğu başlıklar arasında yer aldı.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, Ağustos ayının televizyon raporunu çıkardı. Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesine göre,yeni sezon öncesi son hazırlıklar ve geri sayım yapan yeni projeler izleyicinin ve medyanın gündeminde yer almayı başardı.

İlk İki Değişmedi

Ağustos ayının televizyon raporu incelendiğinde, en çok konuşulan yapımın geçen ay da liderlik koltuğuna oturan Erkenci Kuş olduğu görüldü. Star TV’nin sevilen yapımı hakkında 241 yazılı basın haberi tespit edildi. TRT 1’de yayımlanan Diriliş Ertuğrul ise 180 haberle listenin ikinci sırasında yer alırken, bu iki yapımın geçtiğimiz ay olduğu gibi ilk iki sırada yer alması dikkat çekti. Star TV’nin yeni yapımı Nefes Nefese ise 157 yazılı basın yansımasıyla en çok konuşulan üçüncü dizi olmayı başardı. Show TV’nin sevilen yapımı Meleklerin Aşkı başarılı reyting oranlarıyla dikkat çekerken, 141 haberle listeye dördüncü sıradan giriş yaptı. Fox TV’nin gençlik dizisi 4N1K İlk Aşk 130 habere konu olarak en çok konuşulan beşinci yapım olmayı başardı.

Ajans Press’in 1- 31 Ağustos tarihleri arasında yaptığı yazılı basın incelemesinde, Kanal D’nin yeni ve dikkat çeken yapımları arasında yer alan Koca Koca Yalanlar,129 yazılı basın haberiyle en çok konuşulanlar arasında altıncı basamakta yer aldı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 127, Çukur 96, Yasak Elma 92, Çocuklar Duymasın ise 89 yazılı basın haberiyle en çok konuşulan diğer diziler oldu.

İlgili Haberler