Evini dizilere kiralamak isteyenler emlak ofislerinin kapısını çalıyor

30 Ağustos 2017 Çarşamba, 09:36
Evini dizilere kiralamak isteyenler emlak ofislerinin kapısını çalıyor

Özay Şendir, Milliyet Cadde ekindeki köşesinde dizilerdeki mekanlar ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

DİZİLER ADAMI EVİNDEN EDER

İstanbul’un köklü ailelerinden birine, geçtiğimiz günlerde bir teklif iletildi: “Oturduğunuz yalıda haftanın iki günü dizi çekmek istiyoruz, ayda 200 bin TL kira verebiliriz. Meydana gelebilecek tüm zarara karşın evinizdeki eşyaların sigortasını yaptıracağız, çekim günlerinde de sizi dilediğiniz beş yıldızlı otelde ağırlayacağız.”

Aile, bu teklifi kabul etmedi. Hemen hemen aynı günlerde, hâlâ ekranlarda olan ünlü bir müzisyen, içine oldukça fazla masraf ettiği evini dizilere kiralamak için önemli bir emlak ofisinin kapısını çaldı. Benzer bir sürü haberi arka arkaya sıralayabilirim size ama hepsi aynı kapıya çıkıyor. Dizi çekimleri için mekan kiralamak artık yeni bir sektör haline geldi Türkiye’de.

Zekeriyaköy civarlarında aylık 40 bin TL’ye çözülebilen kiralık mekan sorunu, Boğaz gören yerlere yaklaştıkça fiyatları da artırıyor. Alan razı, satan razı bana ne ama aklımda mutlaka cevabını bulmak istediğim bir soru var: Seyirci olarak siz, çok güzel manzarası olan bir evde çekilen bir dizinin müptelası oldunuz mu?

diziler haberleri için