Ana sayfa Dizi Haberleri Farklı bir dizi arayanlar, Ebru Şahin ile Birkan Sokullu’nun etkisinde kalacak!

Farklı bir dizi arayanlar, Ebru Şahin ile Birkan Sokullu’nun etkisinde kalacak!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Star TV ekranına bu sezon birbiri ardına çok ilginç ve güçlü diziler yayınlanıyor. Yalı Çapkını projesi müthiş bir çıkış yaptı. Ömer dizisi de güçlü bir konumda bulunuyor. Çöp Adam beğenildi belki ama son dönemde reytingleri düşüşte. Bir de Gecenin Ucunda var, reytingleri kötü ama yurt dışı ilgisi yüksek bir proje… İşte Star TV’nin bu sezona damga vuran dizi projelerine bir yenisi ekleniyor.

Yüz Yıllık Mucize isimli yeni proje ile 23 Mart Perşembe akşamı tanışacaksınız. Birkan Sokullu ile Ebru Şahin ikilisinin başrolündeki bu dizinin çok değişik bir hikayesi var. Klasik bir Türk dizisine hiç benzemiyor. Senaryoyu Nuran Evren Şit gibi önemli bir senarist yazdığı için herkes dikkat edecektir. Ayrıca yönetmen koltuğunda da çok güçlü bir ismi görüyoruz, iddialı dizilerin yönetmeni Hilal Saral…

Farklı bir dizi arayanlar, Ebru Şahin ile Birkan Sokullu'nun etkisinde kalacak! 8

Birkan Sokullu, Ebru Şahin, Zerrin Tekindor, Necip Memili, Gözde Seda Altuner, Yalçın Hafızoğlu, Ecem Çalhan ve Hümeyra gibi tanınmış isimler de dizinin kadrosunda yer alıyor. Tabii ki tüm güzler Ebru Şahin ile Birkan Sokullu’nun üzerinde olacak.

130 yaşında bir adamın hikayesi olarak ekrana gelecek olan Yüz Yıllık Mucize, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giren yolda verilen büyük kahramanlıkları da anlatacak. 130 yaşındaki Ali Tahir karakterinin 1921’de Sakarya Savaşı’nda ölmesi ve sonrasında yeniden hayata bambaşka birisi olarak ve hiç yaşlanmayarak dönmesi üzerinden ilginç bir hikaye anlatılacak.

Harika karakterinde Ebru Şahin dizinin aşk yönünü temsil ediyor. Kemal ile Harika’nın aşkını odak noktasına koyacak olan Yüz Yıllık Mucize projesi, geçmişe dönerek de Ali Tahir karakteri üzerinden çok duygusal ve milli bir varlık savaşının gurur verici anlarını ekrana yansıtacak.

Farklı bir dizi arayanlar, Ebru Şahin ile Birkan Sokullu'nun etkisinde kalacak! 9

Aynı evde yaşayan 8 kadın konusu da dizinin dikkat çeken bir başka detayı olacak. Kalabalık ve kadınlardan oluşan bir ailenin günlük hayatıyla ilgili verilecek mesajlar özellikle kadın dizi hayranları için merak unsuru olacaktır.

Hikayesi Türk dizilerindeki klasiklere hiç benzemiyor. Bir aşk veya bir tarihi dizi değil. Yüz Yıllık Mucize bu ikisinin karışımı ve Birkan Sokullu da başrol için gayet doğru tercih edilmiş bir isim olarak gözüküyor.

Ebru Şahin’in hayranları da Destan gibi sert bir kadın savaşçıyı canlandırdığı projeden sonra oyuncunun daha romantik bir kadın karakteri ile ekrana dönmesi ile Hercai dizisi günlerini yeniden hatırlayacak gibi gözüküyor.