Ana sayfa Dizi Fragmanları İzleyiciye hak vermemek mümkün değil! Tozluyaka ve Kardeşlerim arasındaki benzerlik çok fazla!

İzleyiciye hak vermemek mümkün değil! Tozluyaka ve Kardeşlerim arasındaki benzerlik çok fazla!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fox TV’nin yeni dizisi Tozluyaka, ekrana gelmek için gün sayıyor. İlk tanıtımının paylaşıldığı dizi fena halde eleştirilmeye devam ediyor. Eleştirilerin gerekçesi ATV dizisi Kardeşlerim ile benzerliği. Benzerlik o kadar fazla ki izleyiciye hak vermemek mümkün değil.

NTC Medya tarafından Fox TV için çekilen Tozluyaka dizisi çok yakında ekranda olacak. Dizinin ilk tanıtım filmi paylaşıldı. Bu tanıtım filmi üzerine izleyicilerin, yeni diziyle ilgili eleştirileri de devam etti.

Tozluyaka’nın tanıtımında şehrin fakir mahallesinden dört gencin, zengin çocukların okuduğu bir kolejde eğitime başlayacağını görüyoruz. Ancak kolejdeki zengin aile çocuklarından bir grup, Tozluyaka’dan gelen diğer grubun azılı düşmanı olacak ve onları okuldan göndermek için elinden geleni yapacaktır.

İşte tüm bu yönleriyle ve gençlerin kostümleriyle Tozluyaka ve Kardeşlerim arasında gerçekten de çok büyük benzerlikler var. Bu durum haliyle izleyicinin de gözünden kaçmıyor ve yeni dizi eleştiri yağmuruna tutuluyor. Görünen o ki daha başlamadan büyük eleştirilen alan Tozluyaka dizisini zor günler bekliyor.

Ancak şöyle de bir gerçek var ki Türk izleyiciyi zengin ve fakir çatışmasını izlemeyi çok seviyor. Dolayısıyla ATV’nin reytinglerde çok başarılı olan dizisi Kardeşlerim’in yaz boyunca yokluğunu fırsat bilecek olan Tozlu Yaka reytinglerden iyi bir sonuç alabilir. İzleyici eleştirse de Tozlu Yaka’nın hayranı olabilir.

Tartışma, Tozluyaka dizisinin ilk set fotoğraflarının paylaşılmasıyla başlamıştı. Set fotoğraflarını gören izleyici Tozluyaka, ATV’de yayınlanan Kardeşlerim dizisinin “kopyala yapıştır” yapılmış hali olarak yorumlamıştı. Hatta bazı izleyiciler Tozluyaka’yı “çakma Kardeşlerim” olarak nitelemişti.