SON DAKİKA
13 Ağustos 2022 03:46

SON HABERLER

İzmir’deki deprem felaketi sonrası Ahu Yağtu’dan çok ağır sözler!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – İzmir’de yıkıma yol açan, vatandaşlarımızın yaşamını yitirdiği ve çok sayıda yaralının olduğu depremin izleri hala taze… Enkaz altında bulunan ve kurtarılmayı bekleyen insanlarımız var… İşte böyle bir ortamda ünlü oyuncu Ahu Yağtu’da isyan cümleleri döküldü…

İnstagram hesabından İzmir’i kötü etkileyen deprem felaketi hakkında bir mesaj paylaşan Ahu Yağtu, 2020 yılında binalardaki bu manzaraya isyan etti. Kötü malzeme ve denetim eksikliğinden bahseden Ahu Yağtu, ihmallerin can aldığını hatırlattı.

Sosyal medyada günlük rutinleri hakkında paylaşım yapanları da çatan Ahu Yağtu, “Siz ne yaşıyorsunuz. Empati hissiniz nerelere gitti bilemiyorum” diyerek hassasiyet rica etti.

Ahu Yağtu’nun instagram hesabından yer alan sözlerinin tamamını aşağıda bulabilirsiniz:

“Güzel İzmir’im geçmiş olsun. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına sabır, yaralı insanlarımıza acil şifalar diliyorum. Tek yürek olduk fazla kayıp olmaması ve yaralılarımızın bir an önce iyileşmesi için dua ediyoruz. Bilinçli insanlar olarak farkındayız ki, bu yaşanan acı manzaraların tek sebebi deprem değil; kötü malzeme, eksik denetim ve izinler! 2020 yılındayız ve artık bu manzaralara şahit olmak, vatandaşlarımızı bu ihmaller yüzünden kaybetmek istemiyoruz.

Bu arada böyle bir acıyı hep birlikte paylaşırken günlük rutinlerinizde, yediğinizi, içtiğinizi, nerelere gittiğinizi, kimlerle görüştüğünüzü inanın merak etmiyoruz. Son 24 saattir gündemimiz çok farklı. Siz ne yaşıyorsunuz, empati hissiniz nerelere gitti bilemiyorum. Fakat bu ülkenin iyi yürekli insanlarından biraz da olsa hassasiyet rica ediyorum. ”

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler