Ana sayfa Dizi Haberleri Jet Sosyete dizisinde Zuhal Topal’la Sofrada ve Yemekteyiz programlarına ayar verildi!

Jet Sosyete dizisinde Zuhal Topal’la Sofrada ve Yemekteyiz programlarına ayar verildi!

tarafından ker_def

Tv8 ekranında izleyicilerle buluşmakta olan Jet Sosyete dizisinden ters köşe bir sahne yer aldı.

Televizyon Gazetesi Detay

Dizinin 2. sezon 10. bölümü 19 Aralık Çarşamba akşamı izleyicilerle buluştu. Dizideki bir sahnede yemek programlarına yönelik ciddi ve seviyeli bir eleştiri vardı.

Şahin Irmak’ın canlandırdığı Talip, Hasibe Eren’in hayat verdiği Şennur ve Yasemin Sakallıoğlu’nun oynadığı Kumsal karakterlerinin masada yemek muhabbeti büyük dikkat çekti.

Kumsal, sevdiği Talip için özene bezene çorba yapmıştı ama çorbası bu arada bitirilmişti.

Kumsal da çareyi hazır domates çorbası yapmakta buldu.

Talip, Şennur ve Kumsal’ın birlikte akşam yemeğini yediği sahnede domates çorbası muhabbeti yemek programlarına eleştiri özelliği de taşıyordu.

tv8 ekranındaki Yemekteyiz ile Fox TV’deki Zuhal Topal’la Sofrada programlarındaki seviye sorunu bulunan eleştirilere bir yanıt Jet Sosyete’den gelmiş oldu.

Domates çorbasını eleştiren Talip, “Domatesleri çok güzel rondodan geçirmişsiniz, elinize sağlık” diye konuşunca Kumsal da içinde kereviz de olduğunu hatırlattı.

Talip, dükkanda paşa çorbası yaparken muhakkak terbiyesini de verdiğini söyledi.

Kumsal ise “Fransız usulü domates çorbası bu, bunda terbiye olmaz” diyerek eleştiriye seviyeli bir yanıt verdi.

Şennur ise tel şehriye daha fazla olsaydı damak tadına daha uygun olacağını belirtti.

Kumsal ise “Yemek programında gibi hissettim” diye konuşunca Talip de “Biz de çok etkilenmişiz” diyerek duruma noktayı koydu.

Dizideki bu sahnede aslında yemek programlarında görmeyi asla umut etmediğimiz seviyeli bir eleştiri nasıl yapılırın özeti vardı.

Tabii ki bu eleştiri hem aynı kanaldaki Yemekteyiz’e hem de son dönemde büyük atak yapan Zuhal Topal’la Sofrada programına iyi bir gönderme olarak akıllarda kaldı.