Ana sayfa Dizi Haberleri Kara Para Aşk’ın yönetmeninden yeni dizi geliyor! HBO Max’in ilk Türk dizisi olacak!

Kara Para Aşk’ın yönetmeninden yeni dizi geliyor! HBO Max’in ilk Türk dizisi olacak!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türkiye bu aralar Disney Plus’ın çok iddialı gelişini konuşurken dünyanın en önemli dijital yayın platformlarından biri daha ülkemizdeki yayınına başlamaya hazırlanıyor. Bu yılın sonuna doğru Türkiye yayınına başlayacak olan HBO Max’in ilk Türk dizisi belli oldu.

14 Haziran’da Türkiye’deki yayınına başlayacak olan Disney Plus son aylarda Türkiye’nin gündeminde büyük yer tutuyor. Sebebi, Türkiye’nin en ünlü isimleriyle el sıkışması. Ancak Türkiye’ye gelmeye hazırlanan uluslararası dijital bir platform daha var. ABD’li Warner Media’nın sahip olduğu HBO, HBO Max olarak bu yılın sonuna doğru Türkiye’deki yayınına başlayacak.

Yeni dijital platformun ilk Türk dizisi de belli oldu. Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu’nun haberine göre HBO Max’in ilk Türk dizisinin adı Kör Nokta olacak. Dizinin yönetmeni ise tüm dünyada büyük ses getiren Kara Para Aşk’ın da yönetmeni olan Ahmet Katıksız.

Senaryosu Elif Usman tarafından kaleme alınacak dizinin başrol kadın oyuncusu henüz belli değil. Ancak görüşülen iki isim var. Çekimlerine iki ay sonra Gökçeada’da başlanacak olan Kör Nokta’nın konusu şöyle olacak: Kasabasına dönen bir kadın karşılaştığı cinayeti çözmeye çalışır. Cinayeti çözmeye çalıştıkça kasabanın gizli saklı sırları da bir bir ortaya çıkar. Dizinin yapımcılığını Ojo Pictures üstleniyor.

12 Mart 2014 tarihinde ilk bölümüyle ATV ekranında izleyiciyle buluşan Kara Para Aşk dizisi 54 bölüm yayınlanmış ve 15 Temmuz 2015’te son bölümüyle final yapmıştı. Ay Yapım imzalı dizinin yönetmenliğini Ahmet Katıksız yaparken, başarılı kalemler Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat da senaryoyu yazmışlardı.

Başrollerinde yer alan Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’i uluslararası başarıya ulaştıran dizi son olarak ABD Netflix’inde en çok izlenen dizilerinden biri oldu. Dizi, daha önce Almanya Netflix’inde en çok izlenen beş diziden biri olmuştu.