Ana sayfa Sosyal Medya Muhteşem Yüzyıl oyuncuları, İzmir’de Koruncuk Köyü’nü açtı…

Muhteşem Yüzyıl oyuncuları, İzmir’de Koruncuk Köyü’nü açtı…

tarafından ker_def

Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynayan oyunculardan bazıları, bugün İzmir Urla’daydı.

2011 yılında Koruncuk Vakfı ile başlatılan Koruncuk Köyü’nün açılışına Selma Ergeç, Berrak Tüzünataç, Halit Ergenç gibi bazı oyuncular katıldı.

Oyuncuların sosyal medya hesaplarından aynı fotoğrafla ve aynı metinle instagram’dan paylaşım yaptıkları görüldü.

Meral Okay anısına açılan köyde yaşayacak çocuklara da iyi dileklerini sunan oyuncular, birlikte vakfın önünde bir fotoğraf çekildiler.

İşte Selma Ergeç’in paylaşımı:

Bugün İzmir, Urladayız.
Muhteşem Yüzyıl ekibi olarak 2011 yılında Koruncuk Vakfı ile başlattığımız, Meral Okay anısına Koruncukköyünü açtık. Burda yaşayacak olan sevgili çocuklar, umarım çok mutlu olursunuz. #koruncukköyurla❤️

Muhteşem Yüzyıl oyuncuları, İzmir'de Koruncuk Köyü'nü açtı... 7

SELMA ERGEÇ KİMDİR?

Türk-Alman oyuncu ve manken Selma Ergeç, 1 Kasım 1978 dünyaya geldi. 1983’de ailesinin Mersin’e taşınması nedeniyle ilkokula burada başladı. Selma Ergeç, ardından Ankara’ya taşınmalarıyla Or-An İlkokulu’na devam etti. Son sınıftayken Almanya’ya dönüş yapmalarıyla 1989’da Grundschule (ilkokul) Gottmadingen’den mezun oldu. Gymnasium (ortaokul) Ochtrup’un ardından 1993-1995 yılları boyunca Gymnasium Georgianum Vreden’de okuyan Ergeç, 1995-1996 yılları arasında Oxford, İngiltere’de Headington Girls School’da yatılı olarak okudu. 1996-1998 arasında Gymnasium Georgianum Vreden’e devam etti ve 1994 yılında öğrenci değişimi programı kapsamında Lille/Fransa’ya gitti. 1993-1998 arasında Euregio Orchester, Musikschulorchester ve Streichergrupp orkestralarında keman çaldı.

Drama, İngiliz Edebiyatı ve güzel sanatlar ağırlıklı dersler alırken, tıp okumaya karar veren Selma Ergeç, Almanya’ya döndü ve 1998’de Münster Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne (Westfaelische Wilhelms Universitaet Muenster) girdi. 6 yıllık okulunun ilk 3 yılının ardından Türkiye’ye geldi ve Çapa Acil Dahiliye’de ardından da Adana’da staj yaptı. Staj döneminin ardından eğitimine bir süre ara verdi. Profesyonel dizi kariyerin’Böyle Mi Olacaktı’ adlı diziyle başladı. Dizide bir yıl boyunca eroinman bir kızı canlandıran Selma Ergeç, hemen ardından ‘Ayça’ karakterini canlandırdığı ‘Yarım Elma’ adlı dizide 43 bölüm oynadı.

2000’de Uğurkan Erez Ajans’ta mankenlik ve fotomodellik yapmaya başladı. Emre Altuğ’un ‘Gidecek yerim mi var’ parçasının klibinde oynadı. Tıbba devam etmeme kararı alırken, 2002’de Fernuniversitaet Hagen’de psikoloji ve felsefe eğitimi aldı.

2003’de ünlü tiyatro ve dizi oyuncusu Aliye Uznunatağan’dan oyunculuk dersleri almaya başlayan Ergeç, bir dönem boyunca da Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne misafir öğrenci olarak katıldı. Ayrıca İngiltere’de drama eğitimi aldı. 2004’de Soul Star Underground Newyork ve 360 İstanbul çalışan kıyafetleri tasarımlarında, stilist olarak çalıştı.

Selma Ergeç, 2012 – 2014 yılları arasında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl adlı tarihi dizide Kanuni Sultan Süleyman’ın kız kardeşi ve Pargalı İbrahim Paşa’nın eşi Hatice Sultan karakterini canlandırmıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler’in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

2014 yılının Aralık ayında İkinci Dünya Savaşı’nda Kırım Türkleri’nin yaşadığı acıları anlatan ve Cengiz Dağcı’nın ‘Korkunç Yıllar’ romanından uyarlanan “Kırımlı” adlı sinema filminde Murat Yıldırım, Gülçin Santırcıoğlu, Baki Davrak, Bülent Alkış, Burç Kümbetlioğlu ile birlikte oynadı.

2014 yılında başrollerde Timuçin Esen, Sinem Kobal, Bennu Yıldırımlar’ın oynadığı “Gönül İşleri” adlı dizide saadet karakterini canlandırdı. Selma Ergeç, 2 senedir beraber olduğu Can Öz ile 2016 yılında Almanya’da dünya evine girdi. 2017 yılında kızı Maya’yı kucağına aldı.