Ana sayfa Sosyal Medya Pelin Akil, koronavirüse yakalandığını düşünüp büyük panik yaşıyor!

Pelin Akil, koronavirüse yakalandığını düşünüp büyük panik yaşıyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Pelin Akil ve Anıl Altan ikiz kızları Alin ve Lina ile bu aralar evlerinde koronavirüsten korunmak için çaba sarf ediyor. Her fırsatta takipçilerine de evlerinde kalma tavsiyesinde bulunan Pelin Akil, yaşadığı koronavirüs paniğini de instagram hesabından duyurdu.

Bebeklerini fotoğrafını paylaşan ve her hapşırdıklarında ya da kendini halsiz hissettiğinde koronavirüs olduğu şüphesine kapıldığını ve çocuklarına bulaştırma konusunda panik yaşadığını belirtti. Ünlü oyuncu, uzun mesajında bu psikoloji nedeniyle evin içinde kendi kendine gerildiğini ifade etti.

Pelin Akil, koronavirüse yakalandığını düşünüp büyük panik yaşıyor! 7

Kızlarına muhteşem bir gelecek sözü veremediğini vurgulayan oyuncu, çocukları için geleceğe aşağıdaki notu bıraktığını da vurguladı:

“Güzel kızlarım, bu fotoğrafta sanki olup bitenden haberiniz varmış ve bunların hepsi sizin suçunuz der gibi bakıyorsunuz. Biliyorum rahat davranmanın, umursamaz olmanın doğru olmadığı gibi çok kaygılı olmak da bu süreçte doğru değil. Ama elimde olmadan evden çıkmadığımız halde en küçük hapşırmanızda ya da ev içinde bi yorgunluğumda halsiz düştüğümde “ah acaba bende var da bulaştırdım mı?” diye paniğe kapılıyorum,evin içinde kendi kendime geriliyorum,kendimi dinliyorum. Sonra ,sayenizde an’da kalıp neşenize bi kapılıveriyorum, unutuyorum o zaman hastalıkmış,depremmiş, göktaşıymış, çekirge istilasıymış ne gündemdeyse… Diyorum böyle sorgular gibi bakan da sizsiniz , beni umutlandıran da…

Artık hepimiz farkındayız ki insanlığın yaptığı hatalar yüzünden dünyanın dengesi şaştı, korona filan vız gelir asıl yürüyen virüsler bizleriz. Varlığımız dünyaya bi tehdit. Şimdi dünya da öcünü alıyo sanki. Sizlere muhteşem bi gelecek sözü veremiyorum minik kuzularım. Bu suç tüm insanlığın. Ama yine de inancım var. Gözlerinizdeki güce parlaklığa tutunuyorum. Sizlerle bu dünya güzelleşecek. Bu günler tarihe yazıldığında hepimizin aldığı büyük derslerle aydınlık günlere uyanalım. Hiçbir şey olmamış gibi hayatlarımıza devam etmeyelim n’olur.

Bence çıkardığımız çok büyük dersler olmuştur artık. Kendi kendimize kaldığımızda, düşündüğümüzde, evimizde tükenmekte olan gıdalarımızı bile harcarken ne kadar tasarruflu olmamız gerektiğini hissettiğimiz bu günler silinmesin hafızalarımızdan, hep böyle tutumlu empati kurup başka ihtiyaç sahiplerini de düşünerek yaşayalım olur mu bu günler geçip gidince de. Elimizden hiç alınmayacakmışcasına veya dünya sadece insan olanınmışcasına zalimce bencilce hoyratça yaşamayalım bu günler bitince de…

Bu da bana çocuklarımızın geleceği ve tüm doğaya bakışım için geleceğe bıraktığım küçücük bi not olsun. Belki okumaya ihtiyacım olur yine bir gün. Sağlıkla,sevgiyle kalalım.