Ana sayfa Sosyal Medya Sefirin Kızı’nın Nare’si Neslihan Atagül’e sürpriz görev

Sefirin Kızı’nın Nare’si Neslihan Atagül’e sürpriz görev

tarafından zk zk

Şu sıralar Star TV’de ekrana gelen Sefirin Kızı dizisiyle gündemde olan Neslihan Atagül, her yıl ünlü bir kadının üstlendiği özel bir görev için sahalara çıkacak… Oyuncu, Meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen Pembe Top için bu yıl 1 Ekim’de yapılacak olan Anadolu Efes – Zenit St. Petersburg karşılaşmasında tekrar sahaya çıkarak pembe top projesine destek verecek.

Anadolu Sağlık Merkezi’nin Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle hayata geçirdiği Pembe Top Sahada projesi için her yıl farklı ünlü kadınlar gönüllü destekçi olmakta. Bu yılki isim ise Neslihan Atagül Doğulu, proje için gönüllü oldu.

Bu arada yayınlanan açıklamada Covid 19 salgını nedeniyle yaşanan ortamda, meme kanseri olan hastaların takibinin ve tedavisinin aksamasına dikkat çekilerek, yakın dönemde kanserdeki artışlar ortaya konuluyor. Erken tanı ile tedavisinde önemli başarılar elde edilebilen kanser gibi hastalıklar için farkındalık bu günlerde daha da önem kazanıyor.

Sefirin Kızı'nın Nare'si Neslihan Atagül'e sürpriz görev 8

Dünyada kadınlarda görülen kanserlerin üçte birini meme kanseri oluşturuyor ve meme kanseri her sekiz kadından birini etkiliyor. Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle meme kanseriyle mücadele konusunda kadınları bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirilen “Pembe Top Sahada” projesi, bu yıl da “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olan Ekim ayında yedinci kez gerçekleştirilecek.

1 Ekim tarihinde Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Zenit ile oynayacağı Turkish Airlines EuroLeague maçında tekrar sahaya çıkacak Pembe Top, bu yıl Neslihan Atagül Doğulu’ya emanet olacak.

Neslihan Atagül Doğulu: “Mücadele ve Güç Kadının Doğasındadır”

Pembe Top Sahada projesine gönüllü destek veren Neslihan Atagül Doğulu, “Mücadele ve güç kadının doğasındadır” diyerek tüm kadınları meme kanserine karşı gerekli önlemleri almaya davet etti.

Sefirin Kızı'nın Nare'si Neslihan Atagül'e sürpriz görev 9

Projenin bir diğer gönüllü destekçisi, Ayten Alpün Yılmaz’ın objektifinin karşısına geçen Neslihan Atagül Doğulu, “Pembe Top Sahada projesine dahil olmak ve meme kanseri farkındalığı hareketine katılmak benim için çok değerli. Biliyoruz ki meme kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor. Bunu sağlayabilmek için ise yılda bir kez doktor kontrolüne gitmek önem taşıyor. Ben de tüm kadınları sağlıkları için harekete geçmeye ve bu önemli mesajı yaymak için desteğe davet ediyorum” dedi.

Meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen Pembe Top projesinin bu yılki gönüllü destekçisi başarılı oyuncu #NeslihanAtagül olacak.