SON DAKİKA
27 Kasım 2022 21:28

SON HABERLER

Sen Çal Kapımı fark değil, bildiğin çalım attı! Sefirin Kızı, Hercai, Ramo… İşte sosyal medyanın karnesi…

Televizyongazetesi.com/Detay – Ekranların sevilen dizileri, rakiplerini geçmek için kıyasıya bir mücadele veriyor. Dizilerin kaderini belirleyen ise ekran karneleri olan reytingler. Reytingi beğenilmeyen dizi, kısa bir süre içinde ekrandan alınıyor. Bazıları final yapma imkanı bulamadan dizi çöplüğüne karışıp gidiyor. Ancak bir başka karne daha var ki dizilerin dikkat çeken tablolarını ortaya döküyor.

Artık hayatımızın bir vazgeçilmezi olan sosyal medyanın da bir karnesi çıkıyor diziler adına. Her hafta veya günlük ya da aylık olarak diziler, oyuncularla ilgili çeşitli kategorilerde listeler ortaya çıkıyor. Sosyal medyadaki popülerlik her ne kadar dizilerin kaderini belirlemese de farkındalık adına önemli bir mecra.

Kimi dizilerin sosyal medya etkinlikleri zayıfken, ekrandaki reytingleri çok daha çarpıcı bir şekilde yüksek olabiliyor ya da tam tersi bir durum yaşanabiliyor. Örneğin Sen Çal Kapımı dizisi, sosyal medyada diğer dizilere haftalık tablolarda ciddi farklar atıyor.

Hatta sadece dizi bazında değil, oyuncuları Hande Erçel ve Kerem Bürsin’in en popüler listelerindeki yerleri de sosyal medyada hep üst sıralarda. Özellikle Erçel, haftanın en popüler kadın oyuncuları listesinde de rakiplerine ciddi farklar atmakta.

Fox TV’de ekrana gelen ve bir süredir Cumartesi akşamları yayınlanmaya başlayan Sen Çal Kapımı dizisinin geçtiğimiz hafta sosyal medyada yapılan ölçümleme sonucunda, En Çok Konuşulan diziler arasında ilk sırada olduğu görülüyor.

Ancak sadece birinciliği değil, aldığı ileti sayısı da çok çarpıcı. Zira en yakın rakibi Sefirin Kızı’na ciddi bir fark atmış. 310 binden fazla ileti alırken, Sefirin Kızı 181.300 ileti almış. Bu da dizinin takipçilerinin sosyal medyada ne kadar etkin olduğunu da göstermekte.

3. sırada Hercai, 4. sırada Doğduğun Ev Kaderindir, 5. sırada Baraj, 6. sırada Zümrüdüanka, 7 sırada Ramo, 8. sırada Sadakatsiz, 9.sırada Alev Alev ve 10. sırada ise Arıza dizisi yer alıyor.

İşte DigiLup tarafından hazırlanan ve geçtiğimiz haftanın verilerini değerlendiren sosyal medyanın en çok konuşulan dizileri sıralaması:

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler