Ana sayfa Sosyal Medya Sosyal medyaya erkek oyuncularda Halil İbrahim Ceyhan, kadın oyuncularda Sıla Türkoğlu damgasını vurdu! İşte sürpriz sonuçlar…

Sosyal medyaya erkek oyuncularda Halil İbrahim Ceyhan, kadın oyuncularda Sıla Türkoğlu damgasını vurdu! İşte sürpriz sonuçlar…

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Kanalların binbir emekle ekrana getirdiği diziler, izleyicilerin sosyal medyada en çok konuştukları konular arasında yer alıyor. Dizilerin yayınlandığı akşam binlerce kişi, yaptıkları yorumlarla hem izledikleri yapımları hem de sevdikleri oyuncuları gündeme taşıyorlar.

Her hafta yeni bölümleriyle ekrana gelen diziler, kimi zaman eleştiri kimi zaman beğeni toplayan sahneleriyle birlikte, ünlü oyuncuları ile de sosyal medyanın gündeminden hiç düşmüyorlar. Bu durumla birlikte gelen tüm iletiler, günlük, haftalık, aylık, yıllık bazda bazı kategorilerde tabloların oluşmasını sağlıyor.

“En popüler dizi, en popüler kadın-erkek oyuncu, en popüler- en çok konuşulan dizi çifti” gibi kategorilerde diziler ve oyuncular ortaya konuluyor. Bu tür sosyal medyada ölçümlemeleri yapan platformlardan birisi olan Somera’nın Aralık ayında yaptığı bir araştırmada “En Popüler Kadın Oyuncular” ve “En Popüler Erkek Oyuncular” kategorilerinde ilk 5 isim sıralanmakta.

15 Aralık- 15 Ocak tarihlerini kapsayan bir aylık ölçümde, izleyicilerin sosyal medya paylaşımlarına göre kadın oyunculardan en çok ileti alan isim Sıla Türkoğlu oldu. Show TV’nin Kızılcık Şerbeti dizisindeki Doğa rolüyle beğeniyle izlenen oyuncu, bir aylık süre içinde 2 milyon 150 binden fazla ileti ile zirvede.

O’nu takip eden isim ise atv’nin Kardeşlerim dizisinin oyuncularından Melis Minkari, Su Burcu Yazgı Coşkun ve Lizge Cömert oldu. Tablonun 5. sırasında ise Star TV’nin Çöp Adam dizisiyle ekranlara gelmekte olan Elçin Sangu.

blank

“Sosyal TV’deki En Popüler Erkek Oyuncular” kategorisinde ilk sırada yer alan isim Kanal 7’de yayınlanan günlük dizi Emanet’in oyuncusu Halil İbrahim Ceyhan oldu.

blank

1 milyon 912 bini geçen ileti sayısı ile Ceyhan’ın en yakın rakibi ise Kardeşlerim dizisinin oyuncusu Recep Usta. Aynı dizinin bir başka genç oyuncusu Onur Seyit Yaran da iki ismi takip ediyor.

Tuzak dizisiyle ekranlara gelen Akın Akınözü ise bir aylık periyoddaki popülerlik listesinde 4. sırada yer almakta. Yine bir Kardeşlerim dizisi oyuncusu Yiğit Koçak da listenin 5.sırasında…