Ana sayfa Dizi Haberleri Tuzak dizisinden yerli izleyiciler uzaklaştı, yabancılar daha çok bağlandı!

Tuzak dizisinden yerli izleyiciler uzaklaştı, yabancılar daha çok bağlandı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türk dizilerinin yurt dışında gördüğü ilgi artarak sürerken, Tuzak gibi bazı yapımlara Türkiye’den ilgi azalırken, yurt dışındaki izleyicilerden ilgi artışı dikkatlerden kaçmıyor. Akın Akınözü ile Bensu Soral ikilisini başrolde buluşturan Tuzak dizisi, artık Perşembe akşamları tv8 ekranında yayınlanıyor.

Rıza Kocaoğlu, İlayda Çevik, Talat Bulut ve Yağız Can Konyalı, Onur Durmaz, Eylül Su Sapan, Emir Benderlioğlu gibi oyuncu kadrosu bir hayli iyi olan dizi için yurt dışındaki izleyicilerin sosyal medyada sergiledikleri bağlılık örnekleri dikkatlerden kaçmıyor.

Dizinin hikayesine yönelik olarak çok ayrıntılı paylaşımlar yapan yabancı dizi hayranlarının özellikle Akın Akınözü’ne övgü dolu sözleri de yorumlara yansıyor. Özellikle İspanyolca konuşulan ülkelerde Tuzak dizisine gösterilen ilgi dikkat çekecek bir boyutta yaşanıyor.

Diziye bir hayli bağlanan ve hikayenin devam etmesini dileyen, farklı ülkelerde ve farklı kültürlerde Akın Akınözü’nün hayranları yoğun bir şekilde paylaşım yapıyor. Bensu Soral ile Akın Akınözü uyumunun iyi olmasına rağmen, hikayede yaşanan sıkıntılar Türk izleyicilerin Tuzak dizisinden uzaklaşmasına neden olmuştu.

tv8’in diziyi sezon sonuna kadar devam ettirme kararlılığı hikayeyi beğenenleri mutlu ederken, yurt dışındaki ilginin yüksek olmasının da bu kararda etkili olduğu düşünülüyor.

tv8’in dizi izleyicilerini kendi ekranında tutmak için aldığı bu riskli karar, belki ekonomik olarak zarar olarak yansıyabilir ama ilerleyen süreçte izleyici sadakatinin kanala yansıması çok olumlu olacak gibi gözüküyor.

Dizinin ekibinin emeklerini takdir eden izleyiciler, her yeni bölümü heyecanla beklediklerini belirten yorumlar paylaşıyor. Reytingler çok iyi gelmiyor olsa bile Tuzak dizisi hayranları 12 Ocak Perşembe günü yayınlanacak 13. bölümün heyecanını yaşıyor.