Ana sayfa Sosyal Medya Uzun süredir merak konusuydu; HBO Max, Türkiye yayınına ne zaman başlayacak?

Uzun süredir merak konusuydu; HBO Max, Türkiye yayınına ne zaman başlayacak?

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay –ABD’li TV kanalı HBO’nun dijital platformu HBO Max’ın Haziran ayında Türkiye yayınına başlaması bekleniyordu ancak platformdan yapılan açıklamada, dijital platformun Türkiye yayınını bir süre ertelendiği söylenmişti.

Warner Media ile Discovery İnc. birleşme kararı alınca bünyede yer alan HBO Max (Warner’ın içinde) operasyonları durduruldu. Bu paketin içinde Türkiye de vardı. Merakla beklenen ‘Peki şimdi ne olacak?’ sorusu yeni yapılanmanın yöneticileri tarafından basın toplantısında cevaplarını buldu.

Meraklıları platformun Türkiye’de ne zaman yayınlanacağı konusunda gelecek haberi sabırsızlıkla bekliyordu. Müjdeyi TV eleştirmeni Sina Koloğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla verdi.

Uzun süredir merak konusuydu; HBO Max, Türkiye yayınına ne zaman başlayacak? 7

Yapılan basın toplantısında öne çıkan detaylar şöyle; Yeni bir platform markası belirlenecek. Bir paralı bir de reklamlı ücretsiz yayın yapan iki platform olacak. Yeni marka ile yayınlar 2023 yaz ayında ABD’de başlayacak. Sonbahar’da Güney Amerika ile devam edecek. 2024 başında Avrupa’da yayına geçecek.

Türkiye’nin toplantıda sözü edilen ‘2024 yılı içinde diğer bölgelerde hizmet vermeye başlayacağız’ kapsamında yer alması bekleniyor. Yani yeni dijital platform tahminen, 2024 yılı içinde Türkiye’de yayında olacak.

Yöneticileri yeni platformun, her iki markanın içeriklerinden oluşan bir ‘paket’ ile abonelerin hizmetine gireceğini ifade ediyor.