Ana sayfa Dizi Haberleri Yalı Çapkını isimli yeni dizi, Aşk-ı Memnu ve İstanbullu Gelin gibi dizilerin izini takip ediyor!

Yalı Çapkını isimli yeni dizi, Aşk-ı Memnu ve İstanbullu Gelin gibi dizilerin izini takip ediyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türk dizi tarihinde büyük önem taşıyan çekim mekanları ve görsel zenginlik birçok dizinin öne çıkmasını sağladı. Aşk-ı Memnu ve İstanbullu Gelin gibi unutulmaz diziler çekildikleri mekanlarla anıldı ve bu mekanlara da birçok turist ziyareti olarak geldi. Benzer durumda olan birçok diziyi de izleyiciler hatırlayacaktır.

Özellikle yalılarda çekilen ve İstanbul’un en etkili mekanlarından yansıyan Türk dizileri, yurt dışında büyük etki yaratırken, turizmin gelişmesine de önemli bir katkı sağladı. Son dönemde benzer bir durumu Camdaki Kız dizisinde de görüyoruz. Zengin Koroğlu ailesinin yaşadığı yalı da dizi ile meşhur oldu.

Yalı Çapkını isimli yeni dizi, Aşk-ı Memnu ve İstanbullu Gelin gibi dizilerin izini takip ediyor! 8

Yeni sezonda da bu geleneği sürdürecek olan yeni dizinin Star TV’de yayınlanacak olan Yalı Çapkını olduğu ortaya çıktı. İlk başta Antepli ismi ile anılan dizinin ismi daha sonra Yalı Çapkını olarak yenilendi. OGM Pictures imzasını taşıyan yeni dizinin başrolünde Afra Saraçoğlu ile Mert Ramazan Demir bulunuyor.

Uzun süredir dizi ekibinin ön hazırlıklarını yaptığı Yalı Çapkı’nın çekimlerinin bir bölümü Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Burcu Alptekin’in yönetmenliğini yapacağı yeni Star TV, dizisi kış sezonunun en etkili projelerinden birisi olarak anılıyor. Çetin Tekindor’un da uzun bir aradan sonra yeniden setlere döneceği projeye Star TV’de büyük yatırım yaptı ve iyi reytingler bekleniyor.

Yalı Çapkını isimli yeni dizi, Aşk-ı Memnu ve İstanbullu Gelin gibi dizilerin izini takip ediyor! 9

Ferit ve Seyran karakterlerinin hikayesi olarak öne çıkan dizinin sahnelerinin önemli bir bölümü büyük bir yalıda gerçekleştirilecek. İsmi de bu nedenle Yalı Çapkını olarak belirlenen projede, Afra Saraçoğlu ile Mert Ramazan Demir’in nasıl bir ikili olacakları da merakla bekleniyor.

Hülya Duyar, Cansu Fırıncı, Doğukan Polat, Yiğit Tuncay gibi isimlerin de kadrosunda yer aldığı Yalı Çapkını dizisinin oyuncu kadrosunun henüz tamamlanmadığı ve yeni isimlerle görüşmelerin sürdüğü gelen bilgiler arasında bulunuyor.