Ana sayfa Dizi Haberleri Yargı dizisinde öyle bir ters köşe vardı ki senarist yine şaşkına çevirdi!

Yargı dizisinde öyle bir ters köşe vardı ki senarist yine şaşkına çevirdi!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Geçtiğimiz hafta 17. bölümü yayınlanan Yargı dizisinde olacakları tahmin etmek gittikçe zorlaşıyor. Senarist Sema Ergenekon, her hafta izleyiciye soru işaretlerinin yanıtlarını verirken, yeni soru işaretleriyle bölümü bitiriyor. Dizinin takipçileri, olacakları tahmin etmekte zorlanıyor. Bu durum da projenin sürükleyici tarafının devam etmesini sağlıyor.

Yargı dizisi, yayınlandığı günden beri heyecanla izlenen bir dizi. Bunda senarist Sema Ergenekon’un güçlü kalemi ile birlikte, dizinin hikayesini yazmaya başlamadan önce iki yıl boyunca adliye koridorlarında, mahkeme salonlarında mesai harcaması da yatıyor.

Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu gibi başarılı iki genç ismin de dizinin başarısındaki rolü yadsınamaz. Pek çok paydaş bir araya gelince, Yargı dizisinin de sezonun en çok konuşulan ve dikkat çeken yapımları arasına girmesi doğal bir sonuç.

Dizinin 17. bölümünde yine izleyenleri şaşırtan gelişmeler yaşandı. Engin’i kimin öldürdüğü sorusunun yanıtları aranırken, izleyici bambaşka bilgiler edindi ve daha önce ‘şüpheli’ olarak görülen bazı karakterler bu durumun dışına çıkarken, hiç akla gelmeyen bambaşka bir ‘şüpheli’ ortaya çıktı!

Yargı dizisinde Engin'i öldüren kadın kim

Engin’i öldürme ihtimali olan kişiler arasında özellikle Neva ve Laçin ön plandaydı. Ancak Laçin’in aslında Engin’in öldürüldüğü o bölgeye hiç gitmediğinin ortaya çıkmasıyla cinayet şüphesi de ortadan kalktı. Zaten oğlunu öldürmüş olması da pek tahmin edilmiyordu.

Seda’nın üzerinde her ne kadar şüpheler yoğunlaşmış olsa da o gün otel değiştirdiğini Savcı Pars’a anlattı ve sonrasında şüpheleri Neva’nın üzerine çekecek ipuçlarını verdi. Engin’in cesedinin ambulansa konulduğu anlarda Neva’nın da orada olması, şüpheleri onun üzerine çekti. Üstelik Cüneyt ile bir şeylerin peşinde oldukları da aşikar!

Yine de Sema Ergenekon asıl bambaşka bir cinayet şüphelisini ortaya koydu ki bir avukatın sosyal medyada adım adım durumla ilgili açıklamaları, olası senaryo ihtimali güçlendirdi!

Yargı dizisinin 17. bölümü yayınlandı. Bölüm yine birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Tartışmanın asıl konusu tabii ki Engin’in katilinin kim olduğu. Ceylin’in hatırladıkları Komiser Eren’in çok ilginç bir ipucu yakalamasına neden oldu. Bu ipucu da okların, katil konusunda tüm izleyicileri ters köşeye yatıracak bir isme yönelmesine yol açtı.

Yargı'da Engin cinayet kurbanı

Olay mahallinde Ceylin’in baygınlık anında bir kadın saçı gördüğünü söylemesi sonrası, ayak izinin 43 numara tespiti ile şüpheler bu kişinin uzun saçlı bir erkek olabileceğine yöneldi.

Tam da bu delil sonrasında olay yerinde bulunan bir eldivenden çıkan parmak izi ve bir kıl sonrasında olay yeri incelemeden Niyazi’nin şüpheli durumuna düşmesi, herkesi şaşırtan bir gelişmeydi. Uzun saçlı Niyazi’nin Yekta’nın adamı olması ihtimali de durumu bambaşka bir noktaya taşımakta!

Sosyal medyada konuyla ilgili yorum yapan Avukat Ergün Kazanır’ın paylaşımları, diziyle ilgili gerçekçi tespitleri nedeniyle büyük dikkat çekmekte.

İşte dizinin müdavimi bir avukatın gözünden katilin Niyazi olma ihtimali ile ilgili yorumlar…

Yargı dizisinde öyle bir ters köşe vardı ki senarist yine şaşkına çevirdi! 9

“Evvveeettt, şimdi gel gelelim Niyazi katil ne alaka? Hatırlarsanız evvelki bölümlerde İncinin katili aranırken, Yekta’nın evinde kan örnekleri alınmıştı, iki tüp alındı ve o tüplerden birisi tahmin edildiği üzere emniyet laboratuarında kayboldu, yani Yekta’nın emniyette bir elemanı olduğu çok net, bu eleman belki de Engin’in birçok kişi ile ilgili bildiklerini de ona aktaran kişiydi. Şimdi gel gelelim Cüneyt Neva ikilisinin şüphesine, Neva Cüneyte başındaki sıkıntıyı anlattı, Cüneyt de Yekta’nın yanında yetişen sıkıntılı bir tip, Neva’yı kurtarmak üzere Emniyette pis işlerini yapan Polis Niyaziyi tetikçi olarak tutup Şileye göndermiş olabilir, Engin’in nerede olacağını Cüneyt biliyordu, Engin’in katili görünce gülümsemesi de çok doğal, çünkü Engin de emniyetteki polisi tanıyordu. Laçin’in kıvranması ise yasak ilişkiden kaynaklanıyor olabilir. Senaryo nereye gider bilmiyorum ama emniyetin içerisinde suç işleyen biri olduğu çok net, katilin Niyazi olma ihtimali de çok yüksek, azmettirici ise Cüneyt olabilir, bir hareket ile hem sevdiği kadını kurtarmış olacaktı hem de en büyük rakibi Engin’den kurtulmuş olacaktı. Hocam bu kadar tahminden sonra senaryo böyle çıkmaz dediğinizi duyar gibiyim ama bunlar da benim tahminlerim, not olarak kalsın burada.”

Yargı dizisinde öyle bir ters köşe vardı ki senarist yine şaşkına çevirdi! 10

Yargı dizisinde öyle bir ters köşe vardı ki senarist yine şaşkına çevirdi! 11