SON DAKİKA
21 Temmuz 2019 14:17

SON HABERLER

Yasak Elma dizisindeki taciz iddiasında Şevval Sam’ın üzerine basa basa verdiği mesaj!

Televizyon Gazetesi Analiz

Fox TV ekranlarında izleyicilerle buluşan Yasak Elma dizisinin 1. sezonu bitti ve 2. sezon hazırlıkları da 15 Ağustos’ta başlayacak. Eylül ayının ilk haftasında ise dizinin 2. sezonunun yayında olması planlanıyor.

Ancak dizide şu anda başrol oyuncusu Talat Bulut’un 19 yaşındaki kostüm asistanı genç kızı taciz iddiasının yankıları sürmeye devam ediyor.

Önceki gün dizide Ender karakterine hayat veren Şevval Sam’ın yaptığı bir açıklama dikkatleri çekti.

Üzerine baba basa ‘hukukta kadının beyanı esastır’ cümlesini kuran Sam, asında bir nevi Talat Bulut’u zihninde yargılayıp hükmü verdiğini de anlatmakta…

Şevval Sam, röportajda dikkatli kelimeler kullanmaya çalıştı.

“Böyle bir şey varsa hep birlikte kınayacağız” ifadesini kullandı.

Ancak üst üstü de ‘hukukta kadının beyanı esastır’ sözünü vurguladı.

Olaya şahit olmadığını, zaten böyle bir şeyin de şahit olunabilecek bir durum olmadığını anlatan başarılı oyuncu, “Bunun ispatı biraz zordur. Bu iş artık yargıya taşındı, çok yorum yapmak istemiyorum. Dünyada bunun örneklerini gördük. Türkiye’de bunun üzücü hikayelerini çok duyduk. Kişilere de diziye de yakışık olmayan bir haber oldu, bunlara çok üzüldük. Benim konuşmam şu anda çok doğru değil. Böyle bir şey varsa hep birlikte kınayacağız, ama hukukta kadının beyanı esastır. Daha çok mağdur olan kadınlar oluyor” ifadelerini kullandı.

Aslında bu sözlere bakıldığında Şevval Sam’ın ‘kadının beyanı esastır’ cümlesi ile anlatmak istediğini, mesajını verdiğini söyleyebiliriz.

Yargı ne karar verecek bilinmez ama dizi oyuncuları çoktan Talat Bulut’u suçlu ilan etmişe benziyor.

Tabii ki yargıya yansıyan bir ortamda oyuncuların net bir tavır takınması doğru olmaz, ancak görünen o ki oyuncular çoktan taraflarını seçmiş.

Şimdi bu durumda Yasak Elma dizisinin yapımcısı Fatih Aksoy ne yapacak?

Yargı kararı uzun sürebilir, 2. sezon çekimlerinin başlamasına az kaldı. Oyuncular, Talat Bulut’u zihinlerinde suçlu olarak görmekte ise bu ekip birlikte nasıl bir arada durabilir.

YASAK ELMA DİZİSİ BÖLÜM VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Tüm bu yaşananlardan sonra Talat Bulut’un ne yapacağı da belirsiz…

Büyük ihtimalle artık Talat Bulut, dizide yer almayacaktır.

Yasak Elma dizisindeki bu taciz iddialarının artık yerini dizinin 2. sezonu için yapılan planlamalara çevrilmesi ve ekibin de yeni sezona odaklanması şart.

Yoksa ilk sezonunda büyük başarı elde eden dizi 2. sezonun ortalarında ekrandan silinip gidebilir.

İlgili Haberler