SON DAKİKA
25 Haziran 2019 11:13

SON HABERLER

Yaşamayanlar dizi setinde taciz iddiasının odağındaki kişi konuştu!

Elit İşcan yaptığı açıklamada kadrosunda yer aldığı “Yaşamayanlar” isimli internet dizisinin son bölüm çekimi esnasında oyuncu Efecan Şenolsun tarafından cinsel tacize uğradığını ve yapım ekibinin duruma ilişkin herhangi bir şey yapmadığını açıklayarak gündemi bir anda değiştirmişti.

Yasak Elma dizisinde yaşanan taciz iddiası ve sonrasındaki gelişmelerin ardından, Yaşamayanlar setinde de benzer bir vakanın yaşandığı iddiası sektöre bomba gibi düşmüştü.

İşcan’ın bu iddiasına karşın Efecan Şenolsun da karşı açıklamada bulundu.

Şenolsun, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı. Yaklaşık 5 ay önce aralarında “sözlü” bir olay yaşandığının altını çizen Şenolsun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşık 5 ay önce Elit İşcan ile aramızda ‘sözlü’ bir olay yaşandı. O güne kadar yakın iki çalışma arkadaşıydık. Ancak o günden sonra hakkımda ‘asılsız’ bazı iddialarda bulunmaya başladı. Avukatımla aldığım karar neticesinde 5 aydır susuyorum ve bekliyorum. 5 ay içerisinde sektöre hakkımda sürekli konuşarak kamuoyu yaratmaya çalıştı, anlatımları değişti… Kamuoyu yaratmak için gerçek dışı şeyler anlatmaya başladı. Asıl bu 5 aydır bana taciz ve mobbing yapıldı. Bu iddialara karşılık ben de bugün gerekli hukuksal süreci başlatıyorum. Çünkü iddialar art niyetlidir. Kamuoyundan hukuksal süreç tamamlanarak duyarlı olmalarını ve bana karşı başlatılan linç kampanyasına iştirak etmemelerini rica ediyorum.

Efecan Şenolsun”

İlgili Haberler