Yine Atv, yine şiddet! Ağlama Anne dizisindeki dayak sahnesine eleştiri yağıyor!

08 Ekim 2018 Pazartesi, 12:09
Yine Atv, yine şiddet! Ağlama Anne dizisindeki dayak sahnesine eleştiri yağıyor!
Televizyongazetesi/Analiz

Birce Akalay, Cansel Elçin, Özlem Yılmaz’ın başrolünde oynadıkları Ağlama Anne dizisi, dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi.

Dizide Aslıhan Malbora’nın oynadığı Zeynep karakteri, kuzeni Pınar’ı korumak isterken dedesinden fena halde sokak ortasında dayak yiyor.

Geçtiğimiz hafta Sen Anlat Karadeniz’de Vedat’ın Nazar’a yaptığı işkence sahneleri tepki toplamıştı.

Yine Atv’nin dizisi olan Bir Zamanlar Çukurova dizisinin bu hafta yayınlanacak yeni bölüm tanıtımında da Demir’in Züleyha’ya vurduğu tokat dikkat çekmişti.

Sosyal medyada Ağlama Anne dizisinde, Zeynep’in dedesi tarafından dövüldüğü görüntüler, izleyicinin eleştirisine neden oldu.

Yorum yapan izleyiciler, atv’nin diğer 2 dizisine daha gönderme yaparak “şiddet ve dayak” konusunun çok fazla dizilerde yer almasından rahatsızlık duyduklarını dile getiriyorlar. Bir izleyicinin şu sözleri dikkat çekiyor: “Başlık bile ne kadar iğrenç. İzlemeyin şu dizileri yeter artık. Şiddet nasıl uygulanabilir dizi bile olsa?”

Dedenin yaptıklarına kızan izleyiciler “Böyle dede mi olur?” diyerek tepkilerini dile getirirken “Yine atv, yine kadına şiddet” şeklinde yorumlarda da bulunuyorlar.

Bu arada Zeynep’in ısrarla kuzenini korumak istemesi ve doğruyu söylememesini de ‘eziklik’ olarak nitelendiren izleyiciler, “Bu kadarı da fazla değil mi? Dayak yerken niye susuyor?” yorumlarını yapıyorlar.

İşte dizinin tepki alan o sahneleri:

aslıhan malbora haberleri için

birce akalay haberleri için