Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Funda Eryiğit ile Hazar Ergüçlü ikilisi yeni oyunla ödül kazandı!

Funda Eryiğit ile Hazar Ergüçlü ikilisi yeni oyunla ödül kazandı!

tarafından ker_def

9.Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri, jürinin ortak kararıyla EN İYİ KADIN OYUNCU Ödülü’ne, “Timsah Ateşi” oyununda iki kız kardeşi sahneye taşıyan Funda Eryiğit ve Hazar Ergüçlü layık görüldü.

Yapımcılığını Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın yaptığı, Meghan Tyler tarafından kaleme alınan ve yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği, “Timsah Ateşi”, sahnelendiği ilk günden bu yana kapalı gişe sahnelenirken, tiyatro sezonunun ilk ödülünü aldı…

The Guardian Gazetesi tarafından “Feminist Tarantino gibi” benzetmesi yapılan “Timsah Ateşi” başrol oyuncuları Funda Eryiğit ve Hazar Ergüçlü, “Bu kıymetli ödüle layık görülmenin ve paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

1989 yılında Kuzey İrlanda’da yaşayan iki kız kardeş ve babalarının çalkantılı hayatlarını konu alan “Timsah Ateşi” oyununda Alannah karakterini Funda Eryiğit, Fianna’yı Hazar Ergüçlü, babaları Peter Devlin’i ise Kubilay Tunçer sahneye taşıyor.

2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nde “En İyi Tiyatro” oyunu seçildi ve Türkiye’de ilk kez seyircinin beğenisine sunuldu…