6,5 ayda 41 kilo vererek bambaşka birisine dönüşen ünlü dizi oyuncusu bakın kim?

05 Ekim 2018 Cuma, 07:35
6,5 ayda 41 kilo vererek bambaşka birisine dönüşen ünlü dizi oyuncusu bakın kim?

‘Sihirli Annem’ dizisindeki ‘Tuğçe’ karakteriyle akıllara kazınan Damla Ersubaşı, 41 kilo verdi. 26 yaşındaki oyuncu, zayıflama sürecini ve yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Damla Ersubaşı, teve2’de yayınlanan Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel Salt’ın magazin gündemine önemli başlıklar sunan ‘2. Sayfa’ programına konuk oldu. 6.5 ayda 41 kilo veren genç oyuncunun son hali herkesi şaşırttı.

Kilo konusunda açıklamada bulunan Ersubaşı, “Kilolu olmam hareketlerimi etkiliyordu, hayatımı zorlaştırıyordu. Doktora gittim; diyeti denedim, sporu denedim ama hiçbir şekilde kilo veremedim, vücudum yağ yakmıyordu. 90 kilogramdım, yüzde 45 yağ oranı vardı. Son çarem ameliyat olmaktı. Ameliyat sonrası 6.5 ayda 41 kilo verdim. Bu süreçte öncesi ve sonrasında psikolojik destek aldım” dedi.

Kilo verme noktasında kişinin kendisini hazırlamasının önemine işaret eden Ersubaşı, ” Ameliyat sonrası da 1-2 yıl çok zorlandım. Ameliyat olduktan sonra çok mutlu oldum. Şu an istediğim ve olmam gereken kilodayım. ‘Ben kiloyu verdim, istediğimi yiyebilirim’ diye bir şey yok. Yoksa en başa dönerim, yediklerime dikkat ediyorum. Kilomu korumak zorundayım. Ekmeği hayatımdan çıkardım, daha protein ağırlıklı besleniyorum. Hamur işi, makarna artık tercih etmiyorum. Tabii canımın istediği zamanlar oluyor ama yine de dikkat ediyorum” açıklamasında bulundu.

damla ersubaşı haberleri için

sihirli annem haberleri için