Ana sayfa Dizi Haberleri Aziz ve Destan’dan sonra kara bulutlar Mahkum dizisinin üzerine çöktü!

Aziz ve Destan’dan sonra kara bulutlar Mahkum dizisinin üzerine çöktü!

tarafından ker_def

MF Yapım imzalı, FOX ekranlarının Perşembe akşamlarının ilgi gören dizisi “Mahkum” hem Seul Drama Ödülleri’nde En İyi Dizi ödülünü kazanmanın mutluluğunu yaşıyor hem de düşen reytinglerin yarattığı sorunlar ile boğuşuyor.

39 ülkeden 225 drama dizisinin çeşitli dallarda katıldığı Seul Drama ödüllerinin bu sene 17.si gerçekleştirildi. En iyi dizi dalında Destan ile birlikte ödül kazanan ‘’Mahkum’’, Türkiye’nin de gururu oldu.

Bilindiği üzere yarışmaya katılan ve en iyi dizi adayları arasında Aziz, Destan ve Mahkum isimli diziler bulunuyordu. Türkiye’den iki dizinin birinciliği paylaşması büyük mutluluk kaynağı oldu. Ancak hem Aziz dizisi ikinci sezon öncesinde final bile yaptırılmadan yayından kaldırıldı hem de Destan dizisi 28. bölümü ile birlikte izleyicilerine veda etti.

Şimdi ise Mahkum dizisinin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Dizinin ikinci sezon reytingleri ne yazık ki iyi gitmiyor. Tüm izleyici gruplarında ortalamanın altında gerçekleşen reytingler geçen hafta düşüktü ve bu hafta oranlar yine kimseyi memnun etmedi. Mahkum dizisinin ilk 10 yapım arasında sadece AB grubunda yer alabilmesi de bu hafta iyice hissedilen reyting sorununun bir göstergesiydi.

Mahkum dizisinin 26. bölümü tüm kişilerde on üçüncü olurken, AB grubunu ise on ikinci sırada tamamladı. Bu sonuçlar bugüne kadar elde edilen en düşük sıralama.

MF Yapım imzalı dizide; Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Melike İpek Yalova, Hakan Karsak, Hayal Köseoğlu, Gökçe Eyüboğlu, Seda Türkmen, Nazlı Bulum, Erdal Küçükkömürcü gibi isimler yer alıyor. İkinci sezonda kadrosu güçlendirilmesine ve hikayesi daha heyecanlı bir hale gelmesine rağmen izleyiciler Mahkum için ekrana geçmekte direniyor.

Seul’de en iyi 3 dizi olarak Türkiye’yi temsil eden yapımlardan ikisi ekrana veda etti, Mahkum henüz devam ediyor ama bu reytingler ile uzun süre ayakta kalması zor gözüküyor.

Yönetmen koltuğunda Özgür Sevimli’nin oturduğu, senaryosunu Uğraş Güneş’in kaleme aldığı “Mahkum” dizisi 27. yeni bölümü ile 29 Eylül Perşembe akşamı ekranda olacak. Şayet reytingler düşük gelirse işler çok karışacak.